BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14
HABER /  YEREL

Denizli Valiliğinden sahte ekran görüntüsü ile ilgili açıklama

İhlas Haber Ajansı

DENİZLİ Valiliği, sosyal medyada ulusal bir haber kanalında yeni yayımlanmış gibi gösterilen, "Denizli’de acil durum ilan edildi" başlıklı ekran görüntüsünün gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Abone ol

Öğle saatlerinde sosyal medyada geniş yankı bulan, ulusal bir haber kanalında yeni yayımlanmış gibi gösterilen, "Denizli’de acil durum ilan edildi" ve Denizli Valisi Hasan Karahan’a aitmiş gibi, "İlimizin tüm mahallelerine karantina getirildi, vatandaşlarımız sadece gıda ihtiyacı için dışarıya çıkacak" yazılı ekran görüntüsü ile ilgili Denizli Valiliğinden bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, "Montajlanarak sosyal medya mecralarında paylaşılan görüntüde ulusal bir televizyon kanalında yayımlanmış eski bir haberin üzerine, ‘Denizli’de acil durum ilan edildi’ başlıklı yazı ve Valimiz Hasan Karahan’a ait olmayan, ‘İlimizin tüm mahallelerine karantina getirildi, vatandaşlarımız sadece gıda ihtiyacı için dışarıya çıkacak’ şeklinde açıklama paylaşıldığı görülmüştür. İlimizde böyle bir durum söz konusu olmayıp, montajlanarak yayınlanan bu görüntüdeki yer alan açıklama da Vali Hasan Karahan’a ait değildir. Bu konu ile ilgili sosyal ağlar üzerinden milletimizi yanıltmaya yönelik haber ya da paylaşım yapan kişiler hakkında yasal işlemler başlatılmıştır. Yazılı ve görsel medya, basın mensuplarımız ve halkımızın resmi makamlarımızın yapmış oldukları paylaşımları dikkate almaları, yetkili makamlar haricinde yapılan halkı yanlış yönlendirici nitelikteki açıklama, iddia ve paylaşımlara itibar etmemeleri hususu kamuoyuna önemle duyurulur" denildi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, velilere seslendi
ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 851 artarak 10 bini aştı
Gram altın tüm zamanların zirvesinde 355 liradan işlem görüyor
Berat Kandili orucu nasıl tutulur oruca nasıl niyet edilir?
Tunceli'den 200 bin maske
DGS geç başvuru ücreti kaç para ÖSYM başvuru ekranı
Yorumlar 3 yorum