BIST 1.112
DOLAR 7,57
EURO 9,00
ALTIN 475,62
DENİZ TEMUR / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
72 aylık çocuklar için kayıt erteleme RAM raporu nedir? 72 aylık çocukların için kayıt erteleme yapmak isteyen ailelerin karşısına RAM raporu çıkıyor. Bugünkü yazımızda RAM raporu nedir, RAM raporu ile kayıt ertelemek mümkün mü, RAM raporu almanın zararları ve RAM raporu için gerekli şartların detaylarını sizler için yazdık.
Çocuğumu okula göndermek istemiyorum diyenler neler yapabilir? 2019-2020 döneminde çocuğunuzu okula göndermezseniz ne olur? Koronavirüs nedeniyle çocuğunu okula göndermek istemeyen aileler için idari para cezasından çocuğun velayetinin alınmasına varan yasal düzenlemeler var. Özellikle birinci sınıfa başlayacak olan 72 ay ve üstü yaş grubunda çocukları olanlar MEB'den ara bir düzenleme bekliyor. Çocuğumu okula göndermek istemiyorum diyen aileleri bekleyenlerin detayları ve yapılabilecek bir kaç öneriyi sizler için kaleme aldım.
Ek besine başlarken dikkat edilmesi gereken en büyük hata! Ek besine başlarken dikkat edilmesi gerekenlerin başında ek gıdaları bebekleri doyurmak için kullanmamak gelir. Ek gıdaya başlama sürecinde dikkat edilecek bir diğer nokta da bebeklerin ana besin maddesinin anne sütü veya devam sütü olduğunu hatırlamaktır. Ek gıdaya başlama sürecinde bebeklerin küçük porsiyonlarla beslenmesi, ek gıdaya zorlanmaması önemlidir. Ayrıca ek gıdaların kalorisinin düşük olduğu da unutulmamalı.
Bebekler neden uyumaz nasıl uyutulur? Yeni doğan bebekler ile 1 aylık, 2 aylık ve 3 aylık bebekler neden uyumaz nasıl uyutulur diyenler için bilmeniz gerekenleri sizler için yazdım. Bebekler neden uyumaz sorusunun en yaygın nedenleri ve çözüm yolları ile bebeğin kolay uyuması için ideal uyku pozisyonlarının detayları da yazımızda. Bebeklerde gece ve gündüz uykusu süreleri ile bebekler için uyku ilacı kabusuna ilişkin uyarılar da burada.
Çocuk tuvalete nasıl alıştırılır gece ve gündüz için yol haritası! Çocuk tuvalete nasıl alıştırılır, en ideal tuvalet eğitimi yaşı kaçtır? Tuvalet eğitimi kaygısı duyan, bu nedenle tuvalet eğitimi duası bile arayacak hale gelen, çocuğunu rüyasında tuvalete düşmüş halde gören ebeveynler için bir yol haritası hazırladık. Tuvalet eğitiminin aşamalarını doğru takip edenler hem gündüz hem de gece tuvalet eğitimini kolaylıkla uygulayabilir ve çocuklarınız tuvalete alıştırabiir.
Özel okul kayıtları ve Doğa Koleji velilerinin isyanı! Özel okul kayıtları başladı. Ancak velilerin kafası karışık. Geçen yıldan bu yana sorun üstüne sorun yaşayan Doğa Koleji velileri ise yeni yönetimin kayıt ücretleri ve kayıt yenileme sürecine ilişkin aldığı kararlardan şikayetçi. İşte bana ulaşıp dertlerini paylaşan velilerin talepleri...
Çocuğum yemek yemiyor ne yapabilirim diyenlere '3 gün' yöntemi! Çocuğum yemek yemiyor ne yapabilirim diye araştıran anne babalar için 3 gün yönteminin detaylarını yazdım. Yazımızda ayrıca çocukların yemekleri öğürmesi, kusması, ağzında tutmasın nedenleri ile yemek seçen çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiğinin yolları da var. Okulda, kreşte ve anakolunda yemek yemeyi çocuklar neden reddeder, hastayken yaşanan yeme sorunları nasıl alışır, pütürlü ve taneli yiyeceklere çocuklar nasıl alıştırılır sizler için kaleme aldım.