BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
DENİZ TEMUR / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
Ebeveynler arasındaki fikir ayrılıklarının çocuklara etkisi Ebeveynler arasındaki fikir ayrılıkları, tartışmalar çocuklar için her zaman kötü örnek olmaz. Çünkü esas olan fikir ayrılıkları değil, bu fikirleri ortaya koyarken kişilerin takındıkları tavırdır.
Çocuklarda kaka korkusu neden olur işte çözüm yolları Çocuklar kaka yapmaktan neden korkar sorusunun en yaygın nedeni kabızlık nedeniyle çocukların can acımasını kaka ile bağdaştırmalıdır. Kaka yapma korkusunun nedenleri arasında tuvalet korkusu, sifon sesi, evdeki şiddet, kavga vb stres unsurları ile tuvalet alıştırma sırasında yapılan hatalar da vardır. Kaka yapmaktan korkan çocuğa nasıl yaklaşılmalı sorusunun en önemli yanıtı ise sakin kalmak ve kaka korkusunun nedenini bulmak olmalı.
72 aylık çocuklar için kayıt erteleme RAM raporu nedir? 72 aylık çocukların için kayıt erteleme yapmak isteyen ailelerin karşısına RAM raporu çıkıyor. Bugünkü yazımızda RAM raporu nedir, RAM raporu ile kayıt ertelemek mümkün mü, RAM raporu almanın zararları ve RAM raporu için gerekli şartların detaylarını sizler için yazdık.
Çocuğumu okula göndermek istemiyorum diyenler neler yapabilir? 2019-2020 döneminde çocuğunuzu okula göndermezseniz ne olur? Koronavirüs nedeniyle çocuğunu okula göndermek istemeyen aileler için idari para cezasından çocuğun velayetinin alınmasına varan yasal düzenlemeler var. Özellikle birinci sınıfa başlayacak olan 72 ay ve üstü yaş grubunda çocukları olanlar MEB'den ara bir düzenleme bekliyor. Çocuğumu okula göndermek istemiyorum diyen aileleri bekleyenlerin detayları ve yapılabilecek bir kaç öneriyi sizler için kaleme aldım.
Ek besine başlarken dikkat edilmesi gereken en büyük hata! Ek besine başlarken dikkat edilmesi gerekenlerin başında ek gıdaları bebekleri doyurmak için kullanmamak gelir. Ek gıdaya başlama sürecinde dikkat edilecek bir diğer nokta da bebeklerin ana besin maddesinin anne sütü veya devam sütü olduğunu hatırlamaktır. Ek gıdaya başlama sürecinde bebeklerin küçük porsiyonlarla beslenmesi, ek gıdaya zorlanmaması önemlidir. Ayrıca ek gıdaların kalorisinin düşük olduğu da unutulmamalı.
Bebekler neden uyumaz nasıl uyutulur? Yeni doğan bebekler ile 1 aylık, 2 aylık ve 3 aylık bebekler neden uyumaz nasıl uyutulur diyenler için bilmeniz gerekenleri sizler için yazdım. Bebekler neden uyumaz sorusunun en yaygın nedenleri ve çözüm yolları ile bebeğin kolay uyuması için ideal uyku pozisyonlarının detayları da yazımızda. Bebeklerde gece ve gündüz uykusu süreleri ile bebekler için uyku ilacı kabusuna ilişkin uyarılar da burada.
Çocuk tuvalete nasıl alıştırılır gece ve gündüz için yol haritası! Çocuk tuvalete nasıl alıştırılır, en ideal tuvalet eğitimi yaşı kaçtır? Tuvalet eğitimi kaygısı duyan, bu nedenle tuvalet eğitimi duası bile arayacak hale gelen, çocuğunu rüyasında tuvalete düşmüş halde gören ebeveynler için bir yol haritası hazırladık. Tuvalet eğitiminin aşamalarını doğru takip edenler hem gündüz hem de gece tuvalet eğitimini kolaylıkla uygulayabilir ve çocuklarınız tuvalete alıştırabiir.