BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
HABER /  POLİTİKA

Dede Sultan filmi olay oldu! Erdoğan'ın hayatını anlatacaktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayatından kesitlerin anlatılacağı "Dede Sultan" adlı filme izin vermedi. Reis filminin devamı olan Dede Sultan için Erdoğan'ın avukatı Dede ihtarname çekti. Çekilmeden olay olan film için yapım şirketinden açıklama geldi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını anlatacak olan Dede Sultan filmi çekilmeden olay oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan filme izin vermeyince avukatı Hüseyin Aydın, filmin hazırlıklarını sürdüren İstanbul'da Baran Medya şirketine "ihtarname" gönderdi. Erdoğan'ın ihtarının ardından Baran Medya Group adına Yönetim Kurulu Başkanı Nur Mehmet Munar ve Yönetmen- Senarist Murat Özdil, yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamada şöyle denildi;

“Baran Medya Group olarak bir süredir Reis filminin devamı niteliğinde olacak olan ‘Dede Sultan’ adlı film projemizin ön hazırlıklarını yapmaktayız. Konunun hassasiyetine binaen daha önce yapılan hataların tekrarlanmaması adına çerçevemizi hassas ve doğru tartmak ve çizmek adına bir süredir projemizi ve niyetimizi beyan eden yazışma süreci izledik. Bu süreç çerçevesinde projemizin çerçevesini gelen geri bildirimler ışığında revize ettik” ifadeleri yer aldı.

ERDOĞAN’IN AVUKATINDAN ŞİRKETE YAZI

Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın’dan gelen yazının içeriğini aktarıldığı açıklamada “Bu süreçte Cumhurbaşkanımızın avukatı Sayın Hüseyin Aydın beyin ihtarnamesi 27.02.2018 tarihinde elimize ulaştı. Av. Hüseyin Aydın Bey söz konusu ihtarnameyi gerekli kılan kaygıları Revize metninde Reis filminin devamından söz ediyorsunuz, Bu ifade Beyfendinin yaşamından kesitler içeriği konusunda bir algı oluşturabilir, Bizim için önemli olan hem içerik hem de tanıtımda doğrudan veya dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza herhangi bir atıf olmaması, Sayın Cumhurbaşkanımızın adının mahiyeti ne olursa olsun herhangi bir ticari faaliyette doğrudan veya dolaylı kullanılması, müsamaha göstereceğimiz bir husus değildir. Bu ilkelere riayet edildiği müddetçe konu, bizim ilgi alanımızın dışındadır” denildi.

ERDOĞAN’IN HAYATI KONU EDİLMEYECEK

Açıklamada şöyle denildi: “Avukat Hüseyin Aydın Bey ile olan müteakip görüşmelerimizde filmimiz için harekete geçmeden iletişim kurmamızın sebebinin zaten konuya gösterdiğimiz hassasiyetten ötürü çerçevemizi doğru ve net bir şekilde belirlemek olduğunu belirttik. Sayın Av. Hüseyin Aydın Bey’e filmimizin REİS filminin hikayesinin bir devamı niteliğinde olacağını ve bir DEVAM FİLMİ olacağını ancak kesinlikle filmimizi Cumhurbaşkanımızın HAYATI ve HATIRALARI çerçevesinde şekillendirmeyeceğimizi ve bu çerçevede herhangi bir PİAR ÇALIŞMASI yapmayacağımızı ALTINI ÇİZEREK belirttik…"

ÖNCEKİ HABERLER
Bomba dolar tahmini! Fırtına yükselişi öncesi...
PYD yandaşlarından Avrupa'da 43 saldırı
Polis hırsız kovalamacasını camdan anlatan teyze
İstanbul'un su kaynakları için tehlike var mı ? Özhaseki cevap verdi
Genelevler ilk ne zaman açıldı? İlk kerhanelere kim izin verdi
YSK memur alım şartları başvuru ne zaman yeni haber
Kanatsız Kuşlar 37. bölüm fragmanı yeni bölümde neler olacak?
Ünlü dönerci bir günlük hasılatını Afrin'e bağışladı
Hükümetten flaş 'erken seçim' açıklaması...
Mehmetçik Kut'ül Amare 7. bölüm fragmanı son bölüm yıktı geçti
Yorumlar 2 yorum