BIST 9.548
DOLAR 32,51
EURO 34,58
ALTIN 2.504,80
HABER /  POLİTİKA

Davutoğlu'ndan Ankara açıklaması!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki saldırıyı lanetledi. Başbakanlık'taki güvenlik zirvesi sonrası taziye mesajı yayınlayan Davutoğlu, Türkiye'nin kendisiyle ilgili karanlık planları bozacağını söyledi.

Abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da terör saldırısını lanetledi. Saldırının tüm Türkiye'ye yönelik olduğunu ifade eden Davutoğlu, milletin bu karanlık planları bozacağına inandığını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Kızılay'da düzenlenen bombalı saldırıya ilişkin taziye mesajı yayınladı. Başbakan Davutoğlu, "Otobüs bekleyen sivilleri hedef alacak kadar gözü dönmüş bu insanlık ve vicdan yoksunu katilleri, ülkem, milletim ve hükümetim adına lanetliyorum" ifadesini kullandı. İşte Davutoğlu'nun o açıklaması:

"MİLLETİM VE HÜKÜMETİM ADINA LANETLİYORUM"

Bu alçak saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine, yakınlarına ve bütün vatandaşlarımıza sabır ve metanet diliyorum. Otobüs bekleyen sivilleri hedef alacak kadar gözü dönmüş bu insanlık ve vicdan yoksunu katilleri, ülkem, milletim ve hükümetim adına lanetliyorum.

"SALDIRI BÜTÜN TÜRKİYE'YE YAPILMIŞTIR"

Eldeki ilk verilere, saldırının gerçekleştiği mekânda elde edilen bulgulara ve yapılan istihbarat analizlerine dayanarak bu hain saldırıyı gerçekleştiren terör örgütüne dair somut bilgilere ulaşılmıştır. En kısa zamanda, büyük bir titizlikle sürdürülen soruşturmalar kesin neticeye ulaştırılacak ve kamuoyumuzla paylaşılacaktır. Bu menfur saldırı bütün Türkiye'ye yapılmıştır ve huzurumuzu, birliğimizi, demokrasimizi hedef almaktadır. Ülkemiz zorlu ve istikrarsız bir coğrafyada çok yönlü terör saldırılarına hedef olmaktadır.

"MİLLETİMİZİN TÜM KARANLIK PLANLARI BOZACAĞINA İNANCIM TAMDIR"

Türkiye Cumhuriyeti, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da, milletimizin birlik ve huzuru için terörle yürüttüğü mücadeleyi büyük bir kararlılıkla sürdürecek ve ülkemizi hedef alan hain odakları en ağır biçimde cezalandıracaktır. Bu saldırılar karşısında milletçe birlik ve beraberliğimizi, sabır ve vakarımızı muhafaza etmek, terörün varmak istediği hedefe verilecek en doğru cevaptır. Milletimizin, vakur duruşu, sağduyulu tutumu ve basireti ile tüm karanlık planları bozacağına inancım tamdır.