BIST 1.365
DOLAR 8,11
EURO 9,78
ALTIN 464,37
HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, May ile Kudüs'ü görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Birleşik Krallık Başbakanı May ile telefonda görüştüğü ve ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına karşı hazırlanan karar tasarısının ABD tarafından veto edilmesine de değinildiği öğrenildi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May ile telefonda görüştüğü, görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra Kudüs konusundaki son gelişmelerin ele alındığı bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan ve May arasında telefon görüşmesi gerçekleşti. 

Görüşmede, iki lider başta savunma sanayi olmak üzere, iki ülke arasındaki işbirliğinin ve ilişkilerin her alanda daha da geliştiğini görmekten memnuniyet duyduklarını belirtti.

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma girişimiyle ortaya çıkan gerilimin bölge açısından endişe verici olduğu ifade edilen görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Birleşik Krallık Başbakanı May, barış süreci için iki devletli çözümün en akılcı yol olduğunun İsrail hükümeti tarafından da idrak edilmesi gerektiğini vurguladı. 

Görüşmede, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına karşı hazırlanan karar tasarısının BM Güvenlik Konseyi'nde yapılan oylamada ABD tarafından veto edilmesine de değinildi. 

İki lider, bölgedeki barış sürecini tehlikeye sokacak yeni gerilimlerden uzak durulması ve sorunun çözümü için uluslararası toplumun yoğun çaba göstermesi gerektiğine dikkati çekti. Görüşmede, Türkiye-İngiltere ilişkilerinin daha da geliştirilmesi konusunda mutabık kalındı.

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bomba Kudüs mesajı
ABD'nin yeni güvenlik stratejisini açıkladı
Çukur 10.bölüm fragmanı ilk sahne nefesler tutulacak
Irak ordusu Peşmerge'ye mi saldıracak?
Cennet'in Gözyaşları 14.bölüm fragmanı Ozan ne yapacak?
İğrenç olay lise öğrencisini okul çıkışı alınca ortaya çıktı!
İstanbullu Gelin 30.bölüm fragmanı son bölüm damga vurdu
Lise öğrencisi Apple'ın güvenlik açığını buldu
Kalp atışı 25.bölüm fragmanı yeni bölümde nefesler tutulacak
Bizim Hikaye 15.bölüm fragmanı Barış artık dizide yok mu?
Yorumlar 2 yorum