BIST 1.536
DOLAR 7,50
EURO 9,05
ALTIN 442,95
HABER /  GÜNCEL

Çorum'da maske takmayan kadından polise pişkin sözler: Saldıracak mısınız..?

İhlas Haber Ajansı

ÇORUM'da açık alanda maske kuralına uymayan kadın, ceza yememek için dakikalarca polise direndi. Kimliğinin yanında olmadığı üzerine yeminler eden kadın, polislere 'Saldıracak mısınız? Dövecek misiniz?' şeklinde cümleler kurdu. Kimlik sorgusu yapılan kadının ikinci kez kuralları hiçe saydığı ortaya çıkınca cezai işlem uygulandı.

Abone ol

İçişleri Bakanlığı Covid-19 tedbirleri kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Çorum’da da maske ve sosyal mesafe denetimleri gerçekleştirildi. Denetimler sırasında polis ekipleri Gazi caddesinde üzerinde elinde maskesi ile gezen bir kadın ile karşılaştı. Kendisini uyaran polise hakaretler yağdıran kadın herkesi çileden çıkardı.

Elinde maskesi ile caddede gezen ve isminin Sevda Zor olduğu öğrenilen kadın, polisleri görünce ara sokağa girerek maskesini takmaya çalıştı. Bunu fark eden polisler, kadının yanına gitti.

"Saldıracak mısınız? Dövecek misiniz?"

Polisler herhangi bir şey söylemeden konuşmaya başlayan kadın, “Ne oldu ya, Ne var ya, ne var daha yeni çıktım. Olay çıkarmayın. Neden yakalıyorsunuz? Saldıracak mısınız? Dövecek misiniz?” şeklinde konuştu.

"Gel evime al o zaman: Kadından sakin olmasını isteyen polisler Sevda Zor’dan kimliğini talep etti. Polis ekiplerine tepki göstermeye devam eden kadın, “Kimliğim yok kardeşim yeni çıkarttım. Gel evime al o zaman. Yemin ediyorum kimliğim yok” şeklinde bağırarak konuşmasını sürdürdü.

"Ben sizinle karakola gitmek zorunda değilim"

Kadının sakinleştirmeye çalışan polisler, “Bu maskeyi kendimiz için, çocuklarımız için, sağlığımız için takacaksınız. Bizi görünce takmayacaksınız” diyerek kadını uyarmaya devam etse de Sevda Zor, uyarılara aldırış etmedi.

"Ben polisleri döven biri olarak biliyorum"

Maskesini taktıktan sonra polislere bağırmaya devam eden kadın, “Beni mi döveceksiniz? Ya dövüyorsunuz siz. Bütün polisler dövüyor. Ben polisleri döven birileri olarak biliyorum. Kimliğim yok ekipler adresime gelir veririm. Ben sizinle karakola gitmek zorunda değilim. Geleceksin kimliğimi alacaksın. Şuna bak adamlar beni gafil avladı” ifadelerini kullandı.

"Özellikle çıkıyorsun önüme..."

Soğukkanlılığını korumaya çalışan polisler, kadını uyarmaya devam etse de Sevda Zor bağırmaktan vazgeçmeye devam ederek, “Özellikle çıkıyorsun önüme. Kaç oldu beş kez oldu. Bir de anlaşmış gibi dört kişi geliyorlar şunlara bak ya gündem yapmak için yapıyorlar havalı şeyler. Cebinize para doldurmayı bilirsiniz başka ne bileceksiniz” diye konuşmasını sürdürdü.

İkinci kez  kurallara uymadığı ortaya çıkınca...

Polisin hiçbir şey yapmamasına ve nezaket kuralları çerçevesinde uyarılarına aldırış etmeyen kadın, “Beni zorla alamazsın. götüremezsin. Meydan dayağı da atamazsın. Sizin planınız altıncı rakamı uygulamak. Plancı şeyler” dese de hakkında işlem yapılmaktan kurtulamadı.
Kimlik sorgusu yapılan kadının ikinci kez kurallara uymadığı ortaya çıkınca polisler kadına cezai işlem uyguladı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri 4 ay sonra yoğun bakımdan çıktı ilk bunu sordu: Neden herkes maske takıyor? Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Gram altında yeni zirveler gelir mi? Yatırım Danışmanı Bal'dan önemli açıklama
Onlarca fanatik Yahudi, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi
Kırıkkale'deki tarla kumarhanesi şok etti! Ankara'dan gelip yapmışlar
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Menderes Zorlu ve Polatkan için mesaj
Süleyman Soylu açıkladı! Çipli kimlik kartlarında ehliyet olacak
Korona tedavisi gören Muhittin Böcek'in son test sonucu açıklandı
Malatya'da bu tezgahın anlamı bir başka engelli babadan sesleniş
9 yaşındaki Esmanur koronavirüsten öldü! Türkiye'deki 15 yaşından küçük 13. kurban oldu
Şişli'de dehşet anları! Genç kız arkadaşını bıçaklayıp başında bekledi
Kaftancıoğlu'nun Atatürk sözleri! Cumhuriyet yazarı Bedri Baykam yerden yere vurdu
Yorumlar 3 yorum