BIST 4.811
DOLAR 19,12
EURO 20,73
ALTIN 1.212,82
HABER /  DÜNYA

Çöpten tam 30 bebek topladı!

Duyanların ağzını bir karış açık bırakan olay, Çin'in Jinhua kentinde yaşandı.

Abone ol

Çin'in Jinhua kentinde çöp toplayarak hayata tutunan 88 yaşındaki Lou Xiaoying, şimdiye kadar terk edilmiş 30'dan fazla çocuğu kurtardı.

Yanzhao Metro Daily gazetesinin "kahraman" olarak sayfalarına taşıdığı Lou, şimdilerde ise kalp ve böbrek yetmezliği ile hastanede mücadele ediyor.

beeee.jpg

Sadece bir biyolojik çocuğu olduğunu anlatan Lou, "17 yıl önce ölen eşim ile ilk 1972'de bir kız çocuğunu çöplükte terk edilmiş halde bulduk. O tarihten bu yana 30'dan fazla terk edilmiş bebeği hayata döndürdük. Ben hâlâ dördü ile birlikte yaşıyorum. Diğerlerini ise arkadaşlarım ve çevremizdekilere verdik. Ne kadar kötü şartlar altında olursam olayım, minik bir canlıyı çöplükte ölüme terk edemem" dedi.

Yaşam mücadelesi veren Lou'yu tanıyanlar ise "Yaptıkları ile politikacıları utandırdı" dedi ve onu daha fazla hayatta tutabilmek için kendilerini seferber etti.

1978'den bu yana katı bir şekilde tek çocuk politikasının uygulandığı Çin'de aileler genellikle ikinci çocuklarını ve bakamayacaklarını düşündükleri bebeklerini sokağa terk ediyor.