BIST 117.741
DOLAR 6,86
EURO 7,83
ALTIN 399,05
HABER /  GÜNCEL

Chp'nin istifa ettirdiği 11 bin 500 kişi!

Hak-İş istifa baskıları ve işten çıkarmalara karşı Bolu’dan Ankara’ya yürüyüş eylemine hazırlanıyor.

Abone ol

Yerel seçimlerden sonra sendikal baskı sonucu istifa ettirilen belediye çalışanlarının sayısı her geçen gün artıyor. Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş’e bağlı üç sendikada 11 bin 500 üyenin istifa ettirildiğini belirterek, "Bolu Belediyesi’nde işten çıkarılan 97 kişi var. Belediye başkanıyla işten çıkarılanların işe alınması yönünde görüşme yapıldı" dedi.

Arslan, şunları ekledi: "Aksi halde önümüzdeki günlerde üyelerimizle Bolu’dan Ankara’ya yürüyüş yapacağımızı ifade ettik. Eylemlerimizi arkadaşlarımız işe dönünceye kadar devam ettireceğiz."

Arslan, seçimlerin ardından sendika üyelerinin sendika değiştirmesine ilişkin bir soru üzerine, "Günlük olarak sendikalarımızdan rakamlar alıyoruz" ifadelerini kullandı.

Genelgeler yayımlandı

Hak-İş Başkanı Arslan'ın verdiği bilgilere göre 11 bin 500 üye istifa ettirildi. Ağırlıklı olarak İstanbul’da Küçükçekmece ve Esenyurt, Bolu, Bilecik, Manisa Akhisar, İzmir, Menderes, Artvin ve Antalya. Bazı CHP’li belediyelerde sendikal tercihlere müdahale edilmemesi konusunda genelgeler yayımlandı."

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
ABD'yi iran'a karşı harekete geçiren görüntü!
Cuma mesajları resimli yeni 2019 cuma tebrik sözleri
İnternetten 40 bin kişiyi bu tuzağa düşürdü
17 Mayıs evde bakım maaşı yatan iller listesi TC ile sorgulama
Kameni Fenerbahçe'nin başına bela oldu
Migros kurbanlık fiyatları 2020 hisse satış fiyatı ne oldu?
Yorumlar 1 yorum