BIST 11.116
DOLAR 33,10
EURO 36,24
ALTIN 2.632,32
POLİTİKA

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'dan iftira: Türk Silahlı Kuvvetleri 15 köylüyü helikopterden attı

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 15 köylüyü helikopterden attığı, köyleri yaktığı ve bombaladığı iftirasını attı.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, tv100'de yayınlanan programda tepki çekecek açıklamalarda bulundu.

Tanrıkulu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 15 köylüyü helikopterden attığı, köyleri yaktığı ve bombaladığını iddia etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ni sorgulayacaklarını dile getiren Tanrıkulu, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı her şey eleştiriden azade değil, bizler milletvekiliyiz. Bunları sorgularız. TSK üzerinden bu tür şaibelerin kalkması amacıyla bunu sorarız." dedi.

PKK'yı neden eleştirmediği sorusuna yanıt vermedi

TSK'ya yönelik saldırgan sözlere devam eden Tanrıkulu'na cevap stüdyodan geldi. Terör örgütü ve militanlarına bugüne kadar eleştiri bulundurmayan Tanrıkulu, gazeteci Fuat Uğur'un, sorusuna yanıt veremedi

Tanrıkulu: “Özür dilerim, ben yanlış yaptım, affedin” vb sözlerle lütfen karşıma gelmeyin." 

Öte yandan Tanrıkulu, kendisine yönelik eleştiriler üzerine sosyal medyada açıklama yaptı. Tanrıkulu, "Dünkü açıklamalarımdan sonra bazı dijital platformlarda hakkımda ağır eleştirinin ötesine varan açıklamalar yapan / yazan herkesle tek tek hukuk önünde hesaplaşacağım. Günü geldiğinde aman “Özür dilerim, ben yanlış yaptım, affedin” vb sözlerle lütfen karşıma gelmeyin." ifadelerine yer verdi.

Sitene Ekle