BIST 1.360
DOLAR 8,56
EURO 10,13
ALTIN 495,21
HABER /  POLİTİKA

CHPli Gökün sözleri Arınçı çıldırtı!

Amcası eski bir general olan CHP milletvekili Arınç'a öyle bir söz etti ki ortalık karıştı. İşte Arınç'ın o sözleri;

Abone ol

TBMM Genel Kurulunda Çek Kanunu Tasarısının 3. maddesi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Arınç, CHP Mersin Milletvekili İsa Gök'ün, Tokat'taki saldırıyı PKK'nın üstlendiğini, ancak bunu ''AKP'nin kabullenemediğini'' savunarak, ''Bu, PKK'yı aklama girişimidir'' şeklindeki sözlerini anımsattı.

Dün bir televizyon kanalında katıldığı programda söylediği bazı sözleri anımsatan Arınç, şunları söyledi:

''PKK'yı aklamak, hem şahsıma, hem hükümete yapılabilecek en büyük hakarettir. Bu hakareti hiç bir şekilde kabul etmiyorum ve söyleyenlere iade ediyorum. Çok açık söylüyorum; PKK bir terör örgütüdür. Alçakça haince eylemler yapmıştır. Bu eylemlerinden dolayı da yıllarca milletimizin kanayan bir yarası vardır. Ancak Tokat'ta işlenen olayla ilgili olarak Başbakan Vekili sıfatıyla, (Tokat'ta son 10 yılda PKK eylemine rastlanmamıştır. Tokat bölgesinde eylemler daha çok TİKKO, TKP-ML, DHKP-C örgütleriyle bağlantılıdır. Olabilir ki bu örgütler birilerine eylem yaptırmış olabilirler. Taşeron kullanmış olabilirler. Bunları faillerini en kısa zamanda yakalayacağız ve bu alçaklığın hesabını soracağız) demişim. PKK'yı aklamak hiçbir vatansever Türk yurttaşının yapabileceği bir şey değildir. Ne Sayın İsa Gök'e, ne CHP'nin en uzaktaki ferdine, ne MHP'ye, ne de bir başkasına hiçbir şekilde yakıştıramam.''

Sataşma olduğu gerekçesiyle yerinden söz alan CHP'li Gök, Arınç'ın, daha önce ''Türkiye'de daha çok ses getirecek, milliyetçi duyguları daha fazla körükleyecek, özellikle bu söylem içerisinde siyaset yapan partilerin işini biraz daha kolaylaştıracak bir eylemi akıllıca planlamış olabilirler'' dediğini belirtti. Gök, ''Bu ima değilde de nedir Sayın Bakan?'' diye sordu.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün de ''Danıştay saldırısında da bir İslami örgüt denmişti, ardından Ergenekon çıktı. Vatandaşlarımızı aynı şekilde düşünmeye sevk ediyorum'' dediğini ifade eden Gök, ''Bu imadır, bu toplum mühendisliği, kamuoyu yaratmadır. Bu, kanunen de suçtur. Bunları yaptınız. Eylemin olduğu günden bu yana kamuoyu oluşturmaya çalıştınız. Ta ki PKK ikrar edene kadar. Örgütün bu ikrarı gelmeseydi, Sayın Başbakan, Sayın Arınç ve Sayın Ergün, bu lafları ile toplumu yanlış yöne sevk etmiş olmuyor musunuz?'' şeklinde konuştu.

''İADE EDİYORUM''

Yine sataşma olduğu gerekçesiyle yerinden söz alan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da şunları söyledi:

''Ben de Sayın Bakan söylediklerini aynen iade ediyorum. O sözlerinizin altında kalacaksınız. Öyle hain bir terör örgütünün saldırısını milliyetçi söylemli partilerle ilişkilendirmek, yüz karanız bir söz olarak kalacaktır. Orada 6 aydır PKK'nın eylemsizlik içinde bulunduğunu söyleyen sizsiniz. 6 ay boyunca PKK'nın 70'e yakın saldırısı neticesinde şehidimiz olmuştur. Bunları unutacak mıyız? 'PKK'nın eylemsizlik' diye bir devri mi olmuştur? Elimizi vicdanımıza koyalım. 4 Ağustosta, 8 Eylülde, 12 Eylülde, 4 Ekimde ölenler... Bunlar hep PKK'nın eylemleridir. Ama bir Başbakan Yardımcısının kalkıp PKK'nın eylemsizliğine atıf yaparak, bu eylemden dolayı onu aklamasından, gerçekten Türkiye Cumhuriyetinin bir vatandaşı olarak elem duydum. Sayın Başbakan Yardımcısına, bu ifadelerini düzelterek, Türk milletinden özür dilemesini istirham ediyorum.''

ÖNCEKİ HABERLER
DTP kapatıldı, bu isimlere yasak geldi!
DTP kapatıldı, bu isimlere yasak geldi!
YÖK yeni katsayı formülünü buldu
YÖK yeni katsayı formülünü buldu
Sirk kaplanı bu kez bakıcıya saldırdı VİDEO
Sirk kaplanı bu kez bakıcıya saldırdı VİDEO
Erdoğan Meksikada açılımı savundu
Erdoğan Meksikada açılımı savundu
Rijkaardtan ilginç Rüştü sözleri
Rijkaardtan ilginç Rüştü sözleri
Türk kaleciden inanılmaz gol
Türk kaleciden inanılmaz gol
Hakkaride iki ayrı patlama FLAŞ
Hakkaride iki ayrı patlama FLAŞ
Kurtlar Vadisinde Kürt açılımı
Kurtlar Vadisinde Kürt açılımı
PKKya rağmen Çelik inanmıyor
PKKya rağmen Çelik inanmıyor
Aziz Yıldırımın cezası belli oldu
Aziz Yıldırımın cezası belli oldu