BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  POLİTİKA

CHP balıkçıya dayağın peşinde

Büyükşehir Belediye zabıtaları tarafından dövüldüğü iddia edilen balıkçıyı CHP'li Sevigen ve Özpolat ziyaret etti.

Abone ol

CHP Genel Sekreter Yardımcıları Mehmet Sevigen ve Mehmet Ali Özpolat, Bakırköy sahilinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıtaları tarafından dövüldükleri iddia edilen balıkçılara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Bakırköy Balıkçı Barınağı'nda gerçekleşen ziyarette konuşan Mehmet Sevigen, ''yaşananları münferit değil organize bir olay olarak gördüklerini'' ifade ederek, Ankara Keçiören'de bir büfecinin içki sattığı gerekçesiyle dövülmesinin bir benzerinin İstanbul'da yaşandığını öne sürdü.

Bakırköy Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Müfit Çıkrıkçıoğlu'nun yaşanan arbede sonucu gözünden yaralandığını ve görme kaybı riski taşıdığını anlatan Sevigen, ''Bu bir linçtir'' dedi.

Sevigen, il yöneticilerinin olayla ilgili bir girişimde bulunmadığını savunarak, ''Biz buradayız, dayanışma içerisindeyiz. Olayı Meclis'e taşıdık. Soru önergesi verdik. Korkmadan hakkımızı aramak zorundayız. Yaşananlar, yapanın yanına kar kalmamalı'' diye konuştu.

Sevigen, çevredeki vatandaşların olay günü yaşananları cep telefonlarına kaydettiklerini belirterek, balıkçıların bu görüntülerin kendilerine ulaştırılmasını ya da televizyon kanallarında gösterilmesini istediklerini aktardı.
İzmir'de bir spikerle tartışmasının günlerce gündemde kaldığını hatırlatan Sevigen, ''Ben elimi bile sürmedim. Burada insanlar dövülüyor'' diye konuştu.
Sevigen, olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi.

Bakırköy Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Müfit Çıkrıkçıoğlu ise konuyla ilgili olarak Bakırköy Cumhuriyet Savcılığına başvurduklarını bildirdi.

Çıkrıkçıoğlu, olay günü sivil şahıslar ve resmi üniformalı zabıtalar ile bir işportacı arasında yaşananlara müdahale eden vatandaşlar arasında arbede çıktığını anlattı. Arkadaşlarıyla birlikte duruma müdahale ettiklerini ve olayı yatıştırdıklarını ifade eden Çıkrıkçıoğlu, daha sonra Zeytinburnu yönünden gelen bir başka zabıta grubunun kendilerine taş, sopa ve biber gazı ile saldırdığını öne sürdü.

Olayda gözünden yaralandığını ve görme kaybı riski taşıdığını, kendisiyle 6 balıkçının daha yaralandığını anlatan Çıkrıkçıoğlu, daha sonra zabıta ekiplerinin resmi araçlara binerek olay yerinden ayrıldığını söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Sezonun 1 numaralı transferi
Fenerbahçede eksik olan şey
İftarlık prinç Çinden
Bağcılar cinayetinde bir tutuklama
Denizden kasa kasa palamut!
Putin kaplanı dize getirdi
Bahriyelilerin yeni yıl sevinci!
Göremediği oğluna ismi verildi!
Şalvarlı Eti sattıran dedikodu
Siz de botlanmış olabilirsiniz!
Yorumlar 6 yorum