BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  SPOR

Fenerbahçede eksik olan şey

Fenerbahçe geçen sezon şampiyon olamadı. Sorun giderilmiş değil. Tedbir alınmazsa bu yıl da tekrarı yaşanabilir.

Abone ol İNTERNETHABER- Fenerbahçe'de un var şeker var yağ da var. O halde bu takım neden arzulanan sonuçları alamıyor? Cevabı Kezman'ın geçen hafta yaptığı açıklamalarda gizli..

Kezman takım kaptanı Alex'le ilgili ne diyordu?

-Bence tam bir takım oyuncusu değil. Kendisine bakıyor, işini yapıyor ve mutluydu.

Tas tamam Fenerbahçe'nin sorunu da bu işte. Lideri yok, saha içinde organizatörü yok. Fırtınalı havada dümene geçecek oyuncusu bulunmuyor..

İşte bunları söyleyen Kezman, "dost acı söyler" misali gerçeğin altını çiziyordu. Sırp futbolcunun söyledikleri bununla sınırlı değil.

Asıl çarpıcı olan Fenerbahçe'ye geldiği ilk yıla ait gözlemleri. Tuncay ve Ümit Özat'a ilişkin açıklamaları güme gitti. Kezman'ın sözleri takımın bugünkü haline dair önemli bir tespitler içeriyor:

-İlk kaptan Ümit Özat'tı. Bana çok fazla yardımcı oldu. İşini çok iyi yapıyordu. Benimle çok sık konuşuyor. Takımın önemli oyuncusuydu.

Düşünün Pierre van Hooijdonk'lu O kadroyu.. Daha zayıf olan o takım şampiyon olmasını bilmişti. Lider oyuncu sazı eline almış, gençleri saha içinde yönetmesini bilmişti.

Yine benzer örneği 2007'de yaşamadık mı? Tuncay ve Ümit Özat'ın 2. devrede gösterdiği cansiperane oyun olmasa şampiyonluk gelebilir miydi?

Bir de geçen sezonki kadroyu göz önüne getirin. Fazlası var, eksiği yok. Üstelik Fenerbahçeliler'in rüyada bile inanmayacağı Avrupa başarısı da yanında.

Ama sezon sonunu getiremediler. Tedbirler alınmasa bu sene de benzer bir son bekmiyor olabilir sarı lacivertlileri. Kazım'ın laubali hali, Uğur Boral'ın vurdumduymazlığı küçük birer işaretleri..

Alex kaptan olmasına rağmen sorumluluk alan birisi değil. Yetenekli ve istekli olduğundan kimsenin şüphesi yok. Ama yönetmek ayrı bir iş.. Ve onda bu özellik malesef yok.

Hatırlayın geçen sene 2-2 biten Kezman'ın süpermenliğine sahne olan Ankaraspor maçını..  Penaltı atışında seyirciler gibi olanı biteni seyretti.
Kritik anda takıma müdahale etmememesi, diğer oyuncuların motivasyonunu da dağttı.

Saha içinde bir lider gerekiyor. İşler yolunda giderken sorun değil.  Sözünü geçirecek emri altındaki askerlere lafını dinletecek bir komutana. Asıl mesele kötü giderken ortaya çıkabilmekte. Testi kırılmadan hatırlatmak istedik..
ÖNCEKİ HABERLER
Doktorları şaşkına çeviren bebek
İftarlık prinç Çinden
İspanyada ölen Türke tören!
Denizden kasa kasa palamut!
Bahriyelilerin yeni yıl sevinci!
Göremediği oğluna ismi verildi!
Şalvarlı Eti sattıran dedikodu
Siz de botlanmış olabilirsiniz!
Mutsuzum beni nezarette ara!
Yunan minik Buseye ayıp etti!
Yorumlar 34 yorum