BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,43
ALTIN 1.164,91
HABER /  GÜNCEL

Cezaevindeki FETÖ'cüler mesajları böyle göndermiş

Ekipler FETÖ'nün Gaybubet yapılanmasının gizli haberleşmelerini deşifre etti. FETÖ’nün cezaevinde bulunan üyeleri haberleşmek için öyle bir yöntem kullanmış ki inanamayacaksınız.

Abone ol

FETÖ'nün çözülmeleri engellemek ve operasyonları etkisizleştirmek için yeni teknikler geliştirdiği ortaya çıktı.  Cezaevinde bulunan imamların gofret paketleri içine koydukları talimat mesajlarını yakınları aracılığıyla dışarıya ilettikleri tespit edildi.

Örgütün tepe yönetim kadrosu ile irtibat sağlayan molla yapılanması, mahrem hizmetler olarak tabir edilen asker, polis MİT ve diğer kamu kurumlarına abilik yapan kişilerin içinde bulunduğu 'Gaybubet' yapılanmasına yönelik 20 ilde yapılan operasyonda 61 kişi yakalandı.

GÖRÜŞ GÜNÜNDE  TESLİMAT

Akşam gazetesinden Devrim Tosumoğlu'nun haberine göre sorgulamaların ardından 52 kişi tutuklandı. İstanbul Terörle Mücadele Şube ekipleri, Gaybubet yapılanmasının gizli haberleşmelerini deşifre etti.  FETÖ’nün cezaevinde bulunan üyelerinin haberleşmek için yazdıkları not kağıtlarını cezaevi kantininden aldıkları gofret kutuları içerisine gizledikleri, görüş gününde mesaj bulunan gofret kutularını yakınlarına vererek haberleştikleri belirlendi.

Soruşturma kapsamında  elde edilen bulgular istihbarat birimleri tarafından FETÖ’nün yeni taktiklerini madde madde sıralayarak güvenlik birimlerine gönderdi. FETÖ'nün Birleşmiş Milletler, Avrupa Konseyi, NATO, FBI, CIA da tüm nüfuz edilebilen kişilere ulaşılıp Türkiye aleyhinde kara propaganda yapın talimatı verdiği ortaya çıktı.