BIST 1.442
DOLAR 8,55
EURO 10,35
ALTIN 512,76
HABER /  GÜNCEL

Cenap Tezer kimdir kaç yaşında öldü kanser miydi?

Mimar Cenap Tezer ölümü ile başta ailesi olmak üzere yakın dostlarını üzdü. Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'nün kurucusu, mimar Cenap Tezer aslen İstanbul doğumlu ve 76 yaşındaydı. Peki Cenap Tezer'in eşi ve çocukları kimdir?

Abone ol

Cenap Tezer kimdir, kaç yaşındaydı ve neden öldü soruları merak konusu oldu. Bodrum, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'nün kurucusu, mimar Cenap Tezer bu sabah hayatını kaybetti. Tezer'in acı haberini oğlu Emrah Tezer sosyal medyadan yaptıkları şu bilgi notuyla duyurdu; “Sevgili babamız, değerli insan Cenap Tezer ‘i hakkın rahmetine uğurladık. Toprağı bol, ruhu şad, mekanı cennet olsun, Allah gani gani rahmet eylesin”

CENAP TEZER Kimdir: 1943'de İstanbul Beşiktaş'ta doğdu. Ailesi Üsküp'ten gelerek İzmir Dikili'ye yerleşmiş. Tezer, ilk ve orta okulu bitirmiş liseyi İzmir Atatürk Lisesinde tamamlamıştı. Liseden sonra Yüksek Denizcilik Okulu gitmiş. Ancak bir ay sonra İTÜ sınavlarını kazandığını öğrenince oraya geçmiş. İkinci sınıftan itibaren Petrol Mühendisliği bölümünü seçmiş.

Türkiye'de eğitim gören ilk petrol mühendisi olmuş. Yaz aylarında Diyarbakır ve Batman'da staj yapmış. 1966 yılında Batman'da TPAO'da

ÖNCEKİ HABERLER
Hızır orucu nedir kimler tutar 2019 kaç gün tutulacak?
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
UEFA'dan Sala için saygı duruşu
Erdoğan Sıcak kaç yaşında neden öldü hastalığı neydi?
Manavgat'ta tur rehberinin korkunç ölümü
Gaziantep'te kanalizasyon hattında patlama: 6 yaralı
Medipol Başakşehir'den Clichy açıklaması
İstanbul'un hangi ilçelerinde tanzim satış yerleri var hangi sebze/meyveler var?
Poşetlerle ilgili beyanda bulunmayana 18 bin 43 lira ceza!
Kılıçdaroğlu'dan Kartal'daki bina ile ilgili şok açıklama
Yorumlar