BIST 1.393
DOLAR 8,45
EURO 10,04
ALTIN 491,04
HABER /  GÜNCEL

Kılıçdaroğlu'dan Kartal'daki bina ile ilgili şok açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Tanzim satışlardaki kuyrukları eleştiren CHP lideri Kartal'da 21 kişiye mezar olan bina ile ilgili önemli bir bilgi paylaştı

Abone ol

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. İmar affı ile kaçak çürük binaların tescilli tabut haline getirildiğini belirten Kılıçdaroğlu, Kartal'da 21 kişiye mezar olan binanın kim tarafından yapıldığını açıkladı. Kılıçdaroğlu, Kartal'da çöken bina ile ilgili şu iddiada bulundu:

"İsteriz ki hiçkimde şu veya bu nedenle ölmesin. Kartal'da bir bina çöktü 21 vatandaşımız hayatını kaybetti. Enkazın altında insanlar varken politik bir sürecin içine sokmak istemedik. Enkaz kaldırıldı ve Grup başkanvekilimiz bilgileri paylaştı.

O binayı kaçak yapan şuan Erzurum'da belediye başkanı. Binayı bir tabutluk gibi yapmayacaksın. 21 yıl geçti 99 depreminin üzerinden 21 yılda deprem için ne yapıldı.

İMAR AFFI ELEŞTİRİSİ.. İmar affı çıkarıldı böylece çürük binalar tescilli tabut hale getirdiler. Siz İstanbul'u yöneteceksiniz ve bir deprem olmadan bina çökecek. 17 bin 480 kişi hayatını kaybetti 1999 depreminde. 21 yılda bir ülke yeniden inşa edilir. Bunun vebali onların üzerindedir.

ÇEKMEKÖY ŞEHİTLERİ..Dünde hayatını kaybeden şehitlerimizn ailelerine rahmet diliyoruz. Bu şahadet önemli ama bu helikopterle ilgili bunlar yeniden gözden geçirilmeli.

İHVAN ÜYESİ...Karar gazetesi bir habere imza attı. İhvan üyesi Hüseyin adlı biri Mısır'da idamla yargılanıyor ve idae ediliyor. İdamla yargılanan birini nasıl iade edersiniz. Karar gazatesi yazınca kabak polislere patladı.

Yeşile düşmanlar. Çocuklar ağaç görmüyor bu çocuklar nerede oynayacak. Çıkmışlar biz İstanbul'a ihanet ettik diyor sonra da ihanet etmek için oy istiyor. Ekrem İmamoğlu hepsini çözecek merak etmeyin. Başta gecekondu bölgeleri olmak üzere belediyelerimiz kreş var. AK Parti'ye ait belediyelerde bir tane bile kreş yok. Adalet Partisi de destek verecek.

FETTAH TAMİNCE... 17/25 aralıkta Fettah Tamince Pensilvanya'ya gitmiş kendi de söylüyor. Bank Asya'ya da paraya yatırıyor. Ama Bank Asya'nın önünde geçenleri hapse attılar memurluktan attılar.

Çok sayıda kişi Gülen Cemaati mensubu üyesi olduğunu söyledi. Nasıl oluyorda bu adam dışarda oluyorda askeri öğrenciler içerde oluyor.  Örgütün üniversiteleri kapatıldı ama Tamince'nin üniversite sadece ad değiştirdi.

Bu adamın arkasında kim var? Fettah Tamince'ni avukatları Erdoğan'ın avukatları da o yüzden dokunamıyorlar. AKM'nin açılısında da yer aldı.  FETÖ'nün bir numaralı ayağı Saray'da oturan zattır. Fettah Tamince'yi ben mi koruyorum o mu koruyor. Parası var diye alıyor. Garibanlar da içerde. Rıza Sarrafı da almıştı yanında.

OSMAN KAVALA...Askeri öğrenciler neden hapiste: Para babaları dışarda öğrenciler içerde. Ben sonuna kadar mazlumun fakirin yanında olacağım. Bir beyefendi yeni ihaleler alır, ama Osman Kavala 469 gün hapiste. Niye hapiste. Birileri istedi diye. Bunu da bize adalet diye satıyorlar.

KPSS BİRİNCİSİ ÖĞRETMEN...Fizik öğretmeni adayı Deniz Eren KPSS'de birinci olur. Sözlüye girer mülakatta elenir. Bunların yatacak yerleri yok. Sınava girdim ve mülaktta ne sordularsa cevabına verdim diyor. Yıllar boyu kamuda çalıştım. Birinci, ikinici üçünü insanlara usulen soru sorardık devletin böylesi insanlara ihtiyacı var.

ZAM ELEŞTİRİSİ...Elektriğe zam 5 kez arka arkaya elektriğe zam yaptılar. Seçim gelir yüzde 10 indirim yaptık derler yav ne yaptın yüzde 90 zam yapmışsın. Aynı şey  doğalgazda da var. Devleti yöneten insanlar halka doğruyu söylemeli.

Erdoğan Sivas'a gitti. Üniversite bizimle geldi diyor. Üniversite 1974'te yapıldı. Şimdi kalkmış biz yaptık diyor. Erdoğan'a göre lise, ortaokul Erdoğan ile geldi. Erdoğan yokken uçak gemi demir yolu da yoktu. Baraj elektrik yoktu. Hepsi Erdoğan ile oldu. Ama birşeyin altını da çizeyim Erdoğan'dan önce de bu kadar büyük bir yalancı yoktu.

TANK PALET FABRİKASI...Sen vatansever değilsin. Kendi askeri fabrikasını yabancı orduya teslim eden bir ülke göster. Ben Türk değilim diye övünen Ethem Sancak yarısını alıyor. İhale yaptın mı? Fabrikanın değer tespitini yaptın mı? Bunların hiçbiri şey yok. Tank Palet fabrikasının eğeri 20 milyar dolar. Şimdi birde otobüs vermiş aynı firma.

TARIM İFLAS ETTİ...Gelelim tarıma... Planlana yapmazsanız tarım iflas eder geldiğimi noktada da tarım iflas etti. Gazi Mustafa Kemal milli ekonomini temeli tarımdır diyor. Türkiye'nin asıl sahibi çiftçilerdir diyor. Çiftçilerin yaptıkları ile bu ülke ayakta durmaya çalıştı.

94 milyar dolar para tarım ürünler ithalatına verildi. Bu paranın yarısı bizim çiftçiye verilse değil Türkiye'yi Ortadoğu'yu doyururdu.

MERMİ ELEŞTİRİSİ... Adam açım diyor sen merminin fiyatını biliyor musun diyor. Hayatımda bu kadar uçuk temelsiz bir suçlama ile karşılaşmadım. Her şeyi ithal ediyorsun. Bunun nedeni terörle mücadele eden güvenlik birimelrinin attığı mermi mi? 2 Trakya kadar alan ekilmiyor neden peki? Köprü tünel geçişlerini dolarla verdin. Bunun nedeni teröre atılan kurşun mu?

TANZİM SATIŞLAR..Hiç aklınıza gelir miydi halkımız soğan kuyruğuna girecek. Yav soğan bu. Romanya'dan hayvan Bulgaristan'dan saman getiriyorsun dolarla. Varlık içinde yokluk yaşıyoruz. Ekmek soğan bulamadılarsa efuli, ejder meyvesi yesin diyecek saray ve çevresi."

ÖNCEKİ HABERLER
Selahattin Aydoğdu'ya hapis şoku! Fatih Terim'e hakaretten yargılanıyordu
Selahattin Aydoğdu'ya hapis şoku! Fatih Terim'e hakaretten yargılanıyordu
AÖF kayıt yenileme bahar dönemi 2019
AÖF kayıt yenileme bahar dönemi 2019
Rize'de binalar yan yattı korkutan görüntü
Rize'de binalar yan yattı korkutan görüntü
Hızır orucu rüyası nedir 2019 nasıl nasıl görülür, kimler görür?
Hızır orucu rüyası nedir 2019 nasıl nasıl görülür, kimler görür?
Tanzim satışlarda ilk gün bilançosu
Tanzim satışlarda ilk gün bilançosu
Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy: MHK Başkanı gidecek
Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy: MHK Başkanı gidecek
Bekçi alımı 2019 başvuru formu bilgileri nasıl doldurulur?
Bekçi alımı 2019 başvuru formu bilgileri nasıl doldurulur?
Emiliano Sala'nın kimlik tespitinde kahreden detay
Emiliano Sala'nın kimlik tespitinde kahreden detay
İstanbul tanzim satış yerleri nerede hangi ilçelerde var sorgulama
İstanbul tanzim satış yerleri nerede hangi ilçelerde var sorgulama
Bağımsız aday 'Rockçı İmam' Ahmet Muhsin Tüzer iddialı konuştu
Bağımsız aday 'Rockçı İmam' Ahmet Muhsin Tüzer iddialı konuştu