HABER /  SPOR

Emiliano Sala'nın kimlik tespitinde kahreden detay

Manş Denizi'nde düşen uçakta hayatını kaybeden futbolcu Emiliano Sala'nın kimlik tespitinin çok zor şartlar altında gerçekleştirildiği öğrenildi. Otopsi raporunda talihsiz futbolcunun başındaki ve göğüs bölgesindeki yaralardan ötürü hayatını kaybettiği belirtildi.

Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın Fransa'nın Nantes şehrinden yeni transfer olduğu İngiltere'nin Cardiff şehrine giderken bindiği özel uçak Manş denizi üzerinde kaybolmuştu.

Yapılan araştırmalar sonucu pilot ve futbolcuyu taşıyan tekmotorlu Piper Malibu marka uçak Manş denizinde 70 metre derinlikte bulunmuş ve uçakta bir ceset olduğu tespit edilmişti. Hava şartlarının müsait olduğu Çarşamba günü, uçak enkazını çıkartma çalışmaları başlamış ama sadece enkazın içindeki ceset çıkartılabilmişti.

CESET PARMAK İZİNDEN TEŞHİS EDİLDİ
Enkazdan çıkarılan cesette baş ve boyun bölgesinde ağır yaraların görüldüğü ortaya çıktı. Denizin dibinde de uzun süre beklemesinden ötürü teşhis edilemeyen cesedin kimlik tespiti, parmak iziyle belli oldu.

Hava Kazaları İngiltere Bürosu yetkililerinin verdiği bilgilere göre çıkartılan cesedin, yapılan otopsiden sonra Arjantili futbolcu Emiliano Sala'ya ait olduğu anlaşıldı.


ÖLÜM NEDENİ BELLİ OLDU

Uçağı düştüğü için hayatını kaybeden Emiliano Sala'nın otopsi raporu açıklandı. Fransız medyasının haberine göre Manş Denizi'nde düşen uçakta hayatını kaybeden Sala'nın otopsi raporuna göre ölüm nedeni boğulma değil. Raporda talihsiz futbolcunun başındaki ve göğüs bölgesindeki yaralardan ötürü hayatını kaybettiği belirtildi.


9. DAKİKADA ANILDI
Fransa Lig 1, 22. hafta karşılaşmasında oynanan Nantes - Saint Etienne maçının 9'ncu dakikasında Emiliano Sala için anma töreni yapıldı. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul tanzim satış yerleri nerede hangi ilçelerde var sorgulama
Bağımsız aday 'Rockçı İmam' Ahmet Muhsin Tüzer iddialı konuştu
Merkez'den piyasaya 7 milyar
Cansever kaç yaşında aslen nereli hiç evlendi mi?
İrfan Değirmenci dayak olayı nedir tanzim yerinde saldırı
Hercai 13. bölüm 2. fragmanı
Yorumlar