HABER /  GÜNCEL

Cemalettin Başsoy aslen nereli eşi Gülnaz Başsoy ve çocukları kimdir?

Türk siyasetinin başarılı isimlerinden biri olan Cemalettin Başsoy aslen Erzincanlı ve 1959 doğumlu. İşletme fakültesi mezunu olan Cemalettin Başsoy, 27 senelik kamu hizmetini 2005 yılında Erzincan'da tamamladı. Gülnaz Başsoy ile evli olan Cemalettin Başsoy'un 3 tane çocuğu vardır.

Sevilen siyasi simalardan biri olan Cemalettin Başsoy aslen Erzincanlı ve 1959 doğumlu.  Tarım İl Müdürlüğü'nde sulama, peyzaj, şehir ve çevre düzenleme alanlarında başarılı projelere imza atan Cemalettin Başsoy'un 27 sene memuriyet hayatı oldu. Gülnaz Başsoy ile evli olan Cemalettin Başsoy'un 3 tane çocuğu vardır. 

CEMALETTİN BAŞSOY KİMDİR: Evli ve üç çocuk babası olan Cemalettin BAŞSOY 1959 Erzincan Refahiye doğumlu. Önce Erzincan Tarım Meslek Lisesini ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Hasankale hayvancılığı geliştirme proje grup şefi olarak çalışma hayatına başladı. Tarım İl Müdürlüğü'nde sulama, peyzaj, şehir ve çevre düzenleme alanlarında başarılı projelere imza attı. Muhtelif şehirlerde sürdürdüğü 27 senelik kamu hizmetini 2005 yılında Erzincan'da tamamladı.

Emekliliğinin ardından sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler ve idari sorumluluklar üstlendi. Halka hizmet niyetini siyasete atılarak somutlaştıran Başsoy, Mengüceli Mahallesi muhtarlığı, AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı ve AK Parti Erzincan İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu dönemde sosyal tesisler, okullar, çevre düzenlemeleri, PTT şubesi inşası, yerel adrese dayalı nüfus kayıt sistemi gibi hizmetleri Erzincan halkına kazandırdı.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Erzincan'da bugüne kadar bir yerel yöneticinin almış olduğu en yüksek oyla Erzincan Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Türel: “Antalya’yı rakipsiz hale getireceğiz”
Komisyondaki asgari ücretli Gülden Görmez'in meğer oğlu...
Koray Uymaz aslen nereli eşi Arzu Uymaz ve çocukları kimdir?
İnşaat devi de konkordato ilan etti
BBP heyetinden AK Parti'ye ittifak ziyareti! 2 ilde AK Prati'ye destek
2020 pasaport fiyatları zamlandı 10 yıllık harç bedeli ne oldu?
Yorumlar