HABER /  GÜNCEL

Savcı Sayan aslen nereli eşi Gülşah Sayan ve çocukları kimdir?

Türk siyasetinde uzun yıllar adını duyuran siyasetçi Savcı Sayan aslen Ağrılı ve 1971 yılında doğdu. Bazı okullarda uzun süre öğretmenlik de yapan Savcı Sayan Gülşah Koyuncu ile 2012 yılında evlendi. Bir çocuğu olan Savcı Sayan kalabalık bir aileden gelmiştir.24 kardeşten 12.ci olan Savcı Sayan biyografisi haberimizde.

Uzun yıllar siyasetin içinde olan isimlerden birisi Savcı Sayan aslen ağrılıdır ve 1971 doğumludur. İktisadi ve İdari Bilimler Fakultesi'nden mezun olan Savcı Sayan uzun yıllar okullarda öğretmenlik yapmıştır. 2012 yılında Dilek Koyuncu ile evlenen Savcı Sayan'ın bir çocuğu vardır. 24 çocuklu bir ailenin 12. çocuğu olan Savcı Sayan bazı Sivil Toplum Kuruluşlarına üyedir

Savcı Sayan kimdir: Savcı Sayan, 1971 yılında Ağrı'nın Tutak ilçesinde dünyaya gelmiştir. 24 çocuklu ailenin 12. çocuğu olan Sayan, ilk okulu doğup büyüdüğü ilçede, orta okulu Muş Malazgirt'te, Liseyi ise yine doğuğp büyüdüğü Ağrı Tutak'ta okumuştur.

Üniversite tahsilini İktisadi ve İdari Bilimler Fakultesi'nde tamamlayan Sayan, Pedagojik Formasyon alarak eğitimini tamamlamış ve bazı okullarda öğretmenlik yapmıştır. 1996-2000 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe gençlik kollarında MYK üyeliği gerçekleştirmiştir.

Savcı Sayan Gülşah Koyuncu ile 2012 yılında evlendi.

12 Eylül darbe sürecinde kapatılan CHP Gençlik Kolları'nın 1996 yılında yeniden aktifleştirilmesinde pay sahibi olan Sayan, Ağrı'da CHP il ve ilçe başkanlıklarında bulunmuştur. Yazarlık deneyimi de bulunan Savcı Sayan'ın, bazı makaleleri dergi ve gazetelerde değerlendirilmiştir. Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde Töre cinayetleri, Kadınların Eğitimleri konularında çeşitleri çalışmaları mevcuttur.

Savcı Sayan Gülşah Koyuncu ile 2012 yılında evlendi. Bir çocuğu olan Savcı Sayan kalabalık bir aileden gelmiştir.24 kardeşten 12.ci olan Savcı Sayan biyografisi haberimizde.

Bazı Sivil Toplum Kuruluşlarına üyedir.Savcı Sayan, 2015 yılında seçimlerinde AK Parti'den milletvekili adaylığını, "Türkiye yol ayrımında. Tercihimi ben memleket meselesinden yana koyarak AK Parti'den aday adayı oldum." sözleriyle duyurmuştur.

ÖNCEKİ HABERLER
Sırrı Süreyya Önder cezaevine teslim oldu
FETÖ'den tutuklanan işadamının dev oteli icradan satışa çıkarıldı
Haftanın hakemleri açıklandı
Türkiye'den Yemen'e acil yardım
Sessiz kalp krizine dikkat! Hiç farkında olmadan...
31 Aralık yarım gün mü yılbaşı tatili öğleden sonra mı başlar?
Yorumlar