HABER /  GÜNCEL

Kuzey Kıbrıs'ta sel felaketi 4 can aldı

KUZEY Kıbrıs'ta yaşanan sel ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Bir çok ev, işyeri ve sokaklar kullanılmaz hale geldi. Sel felaketi nedeni ile 4 kişi hayatını kaybetti. Hükümet haftalık olağan görüşmesini iptal ederken insanların evinde mahsur kaldığı belirtildi.

Abone ol

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde iki gündür etkili olan yağış sonrası su baskınları meydana geldi. Birçok otel, ev ve iş yerini su bastı

Girne ile Lefkoşa arasındaki yolda biriken su nedeni ile bir süre trafik akışı sağlanamadı. Bazı bölgelerde elektrikler kesildi, okullar tatil edildi. Girne bölgesinde dün etkili olan yağış sonrasında ciddi hasarlar meydana geldi.

Bir çok ev kullanılamaz hale geldi, araçlar sele kapıldı. Emniyet yetkilileri Girne Çiklos bölgesinde bir erkek; Doğanköy'de de dere yatağında bir erkek ve bir kadın cesedine ulaşıldığını belirtti.  Sabah saatlerinde 3 olan ölü sayısı gün içinde 4'e çıktı. 

Hayatını kaybedenlerin Gaye Soyutok (18), Günay Kandağ (18), Tolgay Bekci (21 ) ve Ahmet Kılıç (23) olduğu öğrenildi.

MAHSUR KALANLAR VAR
Selin en çok etkili olduğu Girne İlçesi'ne bağlı Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, "Evlerinde mahsur kalanlar var" açıklaması yaptı. Girne Kaymakamı Sinan Güneş de, "Ekilerimiz tüm çağrılara yetişmeye çalışıyor” dedi. Güneş bazı otellerde mahsur kalan turistlerin güvenli bölgelere taşındığını belirtti.

HÜKÜMET İPTAL ETTİ
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da, hükümetle yaptığı haftalık olağan görüşmesini, yaşananlar nedeniyle iptal etti. Akıncı, yetkililerden oluşan hasarla ilgili geniş bilgi aldı. KKTC hükümeti de, selde hasar görenlerin, kayıplarının karşılanması yönünde adımların atılacağını ifade etti.

KKTC Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi halka dikkatli olmaları çağrısında bulunarak şu duyuruda bulundu: "Sel-su baskını olması halinde evlerinde elektrikli cihaz kullanılmaması, elektrik şalterlerinin derhal kapatılması gerekiyor. Vatandaşların, zorunlu olmadıkça evlerden ayrılmaması, gerekmedikçe trafiğe çıkılmaması; trafiğe çıkılması halinde trafikte araçları ile risk teşkil edebilecek su veya çamur birikintilerine girilmemesi gerekiyor"

Kıbrıs'ta felaket! Dışarı çıkmak yok elektrik yok

ÖNCEKİ HABERLER
Suudi lobisinden Trump'ın otelinde 500 odaya ücret
AÖF kayıt yenileme ne zaman 2019 Açıköğretim kayıt takvimi
İçişleri Bakanlığı duyurdu! Bin 137 kişi yakalandı
FETÖ'cü işadamından Peygamberimize büyük saygısızlık
AÖL çıkmış çözümlü sorular testi AÖL öğrenci girişi yapma
2020 dini günler fazilet takvimi Diyanet kandil günleri
Yorumlar