HABER /  EMLAK

İnşaat devi de konkordato ilan etti

1961'den bu yana inşaat alanında faaliyet gösteren ve kamu ihalelerinde yer alan inşaat devi Metsan İnşaat'ın, konkordato ilan ettiği belirtildi. Ticaret mahkemesi firmaya göre yönelik 3 ay geçici mühlet verdi.

İSTANBUL Kartal'daki Metsan Nexus, projesi ile bilinen Metsan İnşaat, konkordato ilan etti. İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden çıkarılan karara göre şirkete yönelik 3 ay geçici mühlet verildi. Mahkeme konkordato komiseri olarak Mehmet Ali Güldal ve Mehmet Emin Öztaş’ı atadı.

DÜNYANIN EN TANINAN MİMARI
SÖZCÜ'nün haberine göre dünyanın en ünlü mimarlarından biri olan ve ABD'de yıkılan İkiz Kuleler'in yerine yapılan binanın konsept tasarımını yapan Daniel Libeskind tarafından çizilen Metsan Nexus, konut, AVM, ofis ve otel gibi farklı unsurlardan oluşuyor.

HİZMET YELPAZESİ GENİŞ
1961 yılında kurulan firma inşaat ve taahhüt işlerinin yanı sıra; inşaat ve dekorasyon malzemelerinin ithalat, ihracat ve ticareti, harita imar planı aplikasyon ve müşavirliği, mimari, iç mimari ve restorasyon projelendirmesi ile uygulaması, gıda sanayi ve ticareti ile öğrenci yurdu / huzurevi işletmesi gibi alanlarda faaliyet gösteriyor.  Firma sahibinin eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün akrabası olduğu öğrenildi.

ÖNCEKİ HABERLER
BBP heyetinden AK Parti'ye ittifak ziyareti! 2 ilde AK Prati'ye destek
Nihat Can aslen nereli eşi Nesrin Can ve çocukları kimdir?
Evren Dinçer aslen nereli yaşı kaç eşi kimdir?
Mehmet Demirkol'dan bomba Ersun Yanal iddiası
Savcı Sayan aslen nereli eşi Gülşah Sayan ve çocukları kimdir?
Doğa Koleji kimin oldu yeni sahibi üniversite sahibi çıktı
Yorumlar