BIST 5.566
DOLAR 23,37
EURO 25,29
ALTIN 1.463,31
HABER /  SPOR

Çaykur Rizespor teknik direktörü İsmail Kartal'dan Michael Frey açıklaması

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un teknik direktörü İsmail Kartal, Fenerbahçe'den kiralık olarak gelecek futbolculara ilişkin konuşarak Michael Frey hakkında konuştu.

Abone ol

Çaykur Rizespor Teknik direktörü İsmail Kartal, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, 5 Temmuz'da yeni sezonu açtıklarını söyledi.

Transfer konusunda aceleci olmadıklarını, bu konuda titizlikle yaklaştıklarını ifade eden Kartal, "Bugün yarın bir kaç futbolcu daha aramıza katılacak. Vedat Muric transferine karşılık Fenerbahçe'den Mahsun Çapkan, Burak Albayrak ve Oğuz Kağan Güçtekin aramıza katıldı." diye konuştu.

Kartal, eksik olan bölgelere yönelik çalışmaların devam ettiğini belirterek, eksikleri gidermek için transfer çalışmalarına en hızlı şekilde devam ettiklerini dile getirdi.

Bir futbolcuyu transfer edip getirmenin kolay değil bir süreç olmadığını aktaran Kartal, "Bu süreçte futbolcuların Rizespor'a en iyi şekilde faydalı olacağına inandığımız futbolcuları alacağız. Hem kulübe ekonomik açıdan hem de sportif başarı anlamında katkı verecek oyuncuları almak için titizlikle uğraşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Söz konusu transferlerin gerçekleşmesinin ardından lige hazır şekilde girmek istediklerini anlatan Kartal, daha çok genç oyunculara forma vermek istediğini vurguladı.

ismail kartal

Frey'i kiralık olarak almak istiyoruz
Vedat Muric'in Fenerbahçe'ye transferine karşılık gelecek futbolculara ilişkin Michael Frey ve Barış Albayrak'ı kiralamak istediklerini söyleyen Kartal, şunları kaydetti:

"Michael Frey kiralık olarak almak istediğimiz futbolculardan bir tanesi. Kesinleşmiş bir şey yok başkanımıza ve yönetimimize hem Barış Albayrak'ı hem de Frey'i kiralık olarak istediğimizi söyledik. Eğer olursa onları da aramızda görmek istiyoruz. Şu anda 7-8 oyuncu almak ve bize katkı vereceğini düşündüğümüz futbolcuları aramıza katmak istiyoruz. Aramızdan 12 futbolcu gitti ve 4-5 oyuncu geldi. Bazı oyuncuları ileriye dönük genç yatırım amaçlı alıyoruz. Yeniden bir takım kuruyoruz. Hedefimiz birbiriyle uyumlu çalışma ortamı yakalamak. Onlar bunu yaptıktan sonra Süper Lig'e de uyum sağlayacaktır."