BIST 118.399
DOLAR 6,86
EURO 7,78
ALTIN 397,67
HABER /  POLİTİKA

Çavuşoğlu: Filistin'e baskı yapan Müslüman ülkeler var

"Kudüs gibi kutsal davalarımıza biz sahip çıkmazsak kimse sahip çıkmaz.'' diyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ''Amerika'dan, İsrail'den korkan Müslüman ülkelerin yalpalamaya başladığını görüyoruz hatta Filistinlilere 'Siz de sesinizi fazla çıkarmayın' diye baskı yapan bazı ülkeler var.'' şeklinde konuştu.

Abone ol

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hatay'da gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu.

''Baskı yapan Müslüman ülkeler var''
Çavuşoğlu, "Kudüs gibi kutsal davalarımıza biz sahip çıkmazsak kimse sahip çıkmaz. Amerika'dan, İsrail'den korkan Müslüman ülkelerin yalpalamaya başladığını görüyoruz hatta Filistinlilere 'Siz de sesinizi fazla çıkarmayın' diye baskı yapan bazı ülkeler var. Müslüman ülkeden bahsediyorum, Amerika'dan bahsetmiyorum. Bunlar mı Kudüs'e sahip çıkacaklar? Geçtiğimiz 2 yılda İslam zirvelerinde ve BM Genel Kurulunda ABD ve İsrail'e karşı ezici çoğunlukla karar aldırırken bu ülkelerin korkaklığını, ürkekliğini gördük." dedi.

''Etrafımız ateş çemberi''
"Etrafımız ateş çemberi, Suriye'deki yangını söndürmek için ne kadar çaba sarf ettiğimizi her platformda görüyorsunuz.'' diyen Çavuşoğlu, ''Terörle mücadelesinden tutun da siyasi çözüme kadar, Fırat'ın doğusunun teröristlerden temizlenmesine kadar çok çalışıyoruz, çaba sarf ediyoruz." şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Bekçi alımı yaş sınırı kaç oldu 2019 bekçi alım takvimi
23. dönem POMEM sonuçları açıklanıyor TC ile mülakat sonucu sorgulama
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan Şubat ayı ihracat açıklaması
Yenikapı-Hacıosman Metro hattında teknik arıza
Funda Özkalyoncuoğlu kaç yaşında 20 yaşında boşandığı eşi kimdir?
LGS 16 temmuz saat kaçta açıklanacak nereden öğrenilecek?
Yorumlar 1 yorum