BIST 1.212
DOLAR 7,80
EURO 9,26
ALTIN 483,14
HABER /  SAĞLIK

Bu hastalık çocuklarda 7 gün boyunca geçmezse dikkat edin!

Ani öksürük vakalarının viral solunum yolu hastalıklarına bağlı olarak geliştiğini vurgulayan uzmanlar, çocuklarda görülen öksürüğün ise 7 gün içerisinde geçmemesi halinde tehlikeli olabileceğini vurguladı.

Abone ol

Çocuklardaki öksürük rahatsızlığı hakkında konuşant Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm.Dr.Sinan Gültekin önemli bilgiler verdi.

Öksürüğün havayolları iç cidarının uyarılması ile oluştuğunu belirten Gültekin, Ani öksürük vakalarının çoğu viral solunum yolu hastalıklarına bağlıdır. Öksürük hemen geçmeyebilir.Bir kaç hafta sürebilir.Öksürük nedeni belirlenip, nedene yönelik tedavi uygulanır.Unutmamak gerekir ki, öksürük teşhis değil, bir semptomdur.Tüm yaşlarda en sık görülen solunum semptomlarından biridir.Çabuk iyileşen ve viral enfeksiyonla oluştuğu düşünülen öksürük için tetkik yapılmasına gerek kalmaz" dedi.

Kronik öksürük
Öksürüğün genellikle 3 haftayı geçmediğini belirten Gültekin, üç haftadan kısa süren’’ akut öksürük’’, genellikle bir enfeksiyon hastalığına bağlıdır. Çoğunlukla kendiliğinden geçer. Üç haftadan fazla süren (bazılarına göre 6 hafta ) ve her gün olan , öksürüğe ’’kronik öksürük ’’ denir."

Kronik öksürük tedavisi
"Kronik öksürüğü tedavi edebilmek için, altta yatan neden tespit edilmelidir. Altta yatan neden ciddi olarak araştırılmalıdır. Önemli hastalıklar neticesinde gelişebilir. Yalnızca öksürüğü geçirme tedavisi etkisiz olur" diye konuştu. 

ÖNCEKİ HABERLER
Hande Kazanova 18-24 Mart 2019 haftası Yengeç Burcunu yorumladı
Çin yakında ABD'yi sollayacak! Fark giderek kapanıyor
Hande Kazanova 18-24 Mart 2019 haftası İkizler Burcunu yorumladı
Trabzonspor, Büyükşehir Belediye Erzurumspor'a konuk olacak
Hande Kazanova 18-24 Mart 2019 haftası Boğa Burcu
Joe Biden kimdir kaç yaşında eşi Jill Biden kimdir?
Yorumlar