BIST 7.824
DOLAR 28,99
EURO 31,22
ALTIN 1.859,00
HABER /  DÜNYA

Bu da sözde Deccal isyanı!

Önce kendini Hz. İsa ilan etti, sonra vazgeçip "ben Deccal'im" dedi... Etrafına 100 bin kişi toplayıp sokağa çıktı...

Abone ol

Porto Riko doğumlu rahip Jose Luis De Jesus Miranda, 2004 yılında Hz. İsa olduğunu ilan ederek “Ben yeryüzüne ikinci kez gelen İsa Mesih’im. İnsanlığa barış getirdim” dedi. ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan Miranda, etkili konuşmalarıya 100 bin mürit toplamayı başardı ve Büyüyen Lütuf Kilisesi’ni kurdu. Miranda geçtiğimiz yıl ise ani bir U-dönüşü yaparak İsa değil, Deccal olduğunu öne sürdü. Binlerce müridi onun Deccal olduğuna inanıp kollarına şeytanı simgelediğine inanılan 666 dövmesi yaptırdı.

“Şeytan yoktur” diyor
Çılgın rahip, müritlerini harekete geçirerek bugüne kadar Vatikan karşıtı düzenlenen en büyük gösteriye imza attı. Miranda, “Kıyamet gününe kadar insanları kötülüğe ikna etmeye çalışacağına inanılan Deccal’in aslında kötü olmadığını” savunarak “Şeytan da yok günah da yok. Deccal’in amacı kötülüğün, insanları sömürenlerden geldiğini kanıtlamaktır. Vatikan’ın hakimiyetine son verilsin” dedi. 26 ülkede 100 binden fazla Miranda yanlısı gösteri yaptı.

AKIL HASTASI MI?
Deccal’in yeryüzüne inip kıyamet gününe kadar insanları kötülüğe teşvik edeceğine inanılıyor. ABD’li yetkiler Miranda’nın akıl hastası olduğunu öne sürdü.