HABER /  DÜNYA

Boris Johnson sokağa çıkma yasağı ilan ettiğini duyurdu

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ulusa sesleniş konuşmasında yarın itibari ile İngiltere genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı.

Abone ol

Bugün itibari ile İngiltere hükümeti yaklaşık 340 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüse karşı alınacak olan önlemleri artırma kararı aldı.

Günde 1 defa sokağa çıkabileceğinizi belirtmek isterim

Salı günü itibariyle sokağa çıkma yasağı getirilmesine karar verilirken, sadece insanların acil durumlar için sokağa çıkabileceklerini belirtti. Boris Johnson yaptığı açıklamada '' Eğer sizleri bir arkadaşınız çağırıyorsa gitmeyin, sizleri dışarı götürmek isteyen birileri varsa çıkmayın. Bu süreçte evde kalmak en sağlıklı önlem alma yöntemi olacaktır. Alışveriş, ilaç temin etme veya tek başına spor yapmak için günde 1 defa sokağa çıkabileceğinizi belirtmek isterim.'' açıklamalarıyla resmen sokağa çıkma yasağını ilan etti.

Sebepsiz yere sokakta bulunanlara ceza uygulanacak

Yarın itibari ile başlayacak olan sokağa çıkma yasağı için İngiltere genelinde polisler görev yetkilerini kullanabilecek. Evlerinden dışarıya çıkmak isteyen veya sebepsiz şekilde sokaklarda bulunan kişiler için gerekli cezai uygulamanın ise uygulanacağını belirten başbakan Boris Johnson, İtalya'nın 2-3 hafta gerisinden geliyoruz açıklamalarında bulunmuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
İçişleri Bakanlığına personel alımı
Koronavirüsten en çok etkilenen ülke İran, 33 milyon kişiye test yaptı
İtalya'da ikinci kez koronavirüs vakalarının artışında azalma
AB sınırları 2 yıl boyunca kapalı kalabilir
İngiltere'den korona tedbirleri! Sadece market ve eczaneler açık kalacak
11 köyü karantinada olan Sinop'ta siteye asılan rezil yazıya bakın!
Yorumlar