HABER /  GÜNCEL

Boğaziçi Köprüsü'nde 'İmparator' gerginliği

İbrahim Tatlıses'in dev posterini Boğaziçi Köprüsü'ne asmak isteryen 'İmparator' isimli gurup elemanları polis tarafından gözaltına alındı.

Boğaziçi Köprüsü'ne çıkan 'İmparator' isimli grup, silahlı saldırıya uğrayan sanatçı İbrahim Tatlıses'in dev posterini köprüye astı. Köprüye gelen polis, posteri asanları gözaltına aldı.


Kendilerine 'İmparator' adını veren 7 kişilik grup, özel otomobillerle köprüye geldi. Eylemciler, silahlı saldırıyı protesto etmek için polisler gelene kadar Tatlıses'in dev posterini köprüden aşağıya sarkıttı.

Eylemciler adına açıklama yapan Murat Uygur, "Müzik dünyasın imparatoru sayın İbrahim Tatlıses şükürler olsun yoğun bakımdan çıktı. Biz Tatlıses sevenlerinin gözü aydın diyorum. Türkiye imparator grubu başkanı olarak diyorum ki, amacımız şov yapmak değil tek hedefimiz canımızdan çok sevdiğimiz imparatorumuza sevgimizi göstermek."

Bu sırada olay yerine gelen polisle grup arasında tartışma yaşandı. Polis, göstericilerden 6'sını gözaltına aldı. Gözaltına alınan eylemciler Köprü Koruma Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Köprüye asılan Tatlıses posteri ise polisler tarafından toplandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Barzani'nin Yemen türküsü sırrı
AK Partili başkandan Gandi'ye çirkin sözler!
Çin, ABD'yle askeri rekabete dikkat çekti
Vatandaş NATO'yu nasıl bilir dersiniz?
O da AK Parti'den aday adayı oldu
Güleda Cankel olayı yasa boğdu sevgilisi Zafer Pehlivan öldürdü!
Yorumlar