BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL  /  EMLAK

Bodrum’daki projenin yıkımı 3 gündür sürüyor

Tepki çeken kaçak projenin yıkımı konusunda proje sahipleriyle anlaşılmıştı. Belediye ekipleri yıkımı gözlemliyor.

Abone ol

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Bodrum’da kıyı ve koylarda incelemelerde bulunmasının ardından milyon dolarlık projenin kaçak olan kısımlarının yıkımına başlandı.

Kolonlar kesilerek vinçle alınacak

Önceki gün Küçükbükü Mahallesi Çeteli burnunda bulunan villa ve otelin bulunduğu bölgeye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yetkililer ile Bodrum Belediyesi ekipleri dev asansörü yıkma kararı almıştı. İş makinesinin giremediği bölüme projenin sahibi kendisinin kolonları keserek vinç ile alacağını söylemişti. Bodrum Belediyesi yetkililerinin gözlemleriyle yıkım işlemleri 3 gündür sürüyor.

330 villa ve bir otelden oluşan “the bo viera” projesinin dev asansörünün yıkımı 3 gündür sürüyor. Asansörün yerinde durduğu sahiline bir vincin geldiği dikkatlerden kaçmadı.

Belediye 8 kez mühürledi

Çeteli burnunda bulunan denize sıfır 154 bin metrekarelik arazide inşa edilmeye başlanana proje Bodrum Belediyesi tarafından 8 kez mühürlenmişti. Projenin yapımı Şubat 2016’da başladı.

200 milyon dolarlık proje

200 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen projeye tepki gösteren bölge sakinleri onaylanan imar plan değişikliklerinin iptali için dava açtı. Muğla 2. İdare Mahkemesi 18 Temmuz 2018’de aldığı kararla, plan değişikliğinde kamu yararı olmadığını belirterek yürütmeyi durdurdu. Proje sahibi firma itiraz etti ve istinaf mahkemesine başvurdu. Üst mahkeme Haziran 2019’da verdiği kararda, Muğla 2. İdare Mahkemesi’nin verdiği kararı iptal etti.

"Yıkmazlarsa biz yıkarız"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından Bodrum’da bulunan bin 611 konut, 4 otel inşaatı durduruldu. Kaçak olan binaların yıkımı için 1 ay müddet veren Bakan Kurum“yıkmazlarsa biz yıkarız” diyerek Bodrum’daki kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerini söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul Belediyesi TÜRGEV, Ensar, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'na parayı kesti
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bilecik'te freni boşalan kamyonet beyaz eşya dükkanına girdi
Mehmet Ali Şahin'den Güvenli bölge açıklaması! Suriyelileri yerleştireceğiz
Dini günler 2019 takvimi kandil günleri Mevlid Kandili ne zaman?
Kayyum pahalı hediye aldı iddiası! Süleyman Soylu: Özel teftiş yaptırıyorum
Tarım ve Orman Bakanlığı ile STM protokol imzaladı! Yerli uydu 'LAGARİ' geliyor
KPSS 2019 sonuçları açıklanıyor ÖSYM Halis Aygün duyurdu
Konut alacaklara müjde! Akbank'tan konut kredisi faiz oranında şok indirim
Uzmanı açıkladı...Yaz aylarında kalp sağlığına dikkat edin
Yorumlar