BIST 8.034
DOLAR 28,91
EURO 31,43
ALTIN 1.920,75
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

'Birinci olmayı hiç beklemiyordum'

Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) MF-1 ve MF-4 puan türlerinde birinci olan Abdullah Coşkun, dünyanın sayılı genetik profesörlerinden biri olmayı hedeflediğini söyledi.

Abone ol

LYS birincisi Coşkun, Sabah Dershaneleri Zafer Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısında, çok sevinçli olduğunu belirtti.

''Mutluyum, Allah'a şükrediyorum'' diyen Coşkun, ''YGS'den bu yana herkes 'nasıl çalışıyorsun?' diye soruyor. Diğerlerinden farklı, ekstra bir çalışma şeklim yok. Ben de herkes gibi çalıştım'' dedi.

Sınavdan çıktıktan sonra cevapları kontrol ettiğini ifade eden Coşkun, baktığında birden fazla yanlışının olduğunu gördüğünü dile getirdi.

'AÇIKCASI BİRİNCİ OLMAYI BEKLEMİYORDUM'

''Açıkçası birinciliği beklemiyordum. Biyolojide yanlışlarım vardı. Benden daha iyi yapan olmamış. O yüzden birinciyim. Hangi üniversiteye gideceğim konusunda henüz bir karar vermedim ama bölümüm tıp olacak. Hedefim genetik dünyasının sayılı profesörlerinden olmak. Bu yeterli bir hedeftir. Üniversite konusunda tekliflere açığız.''

Özel Merve Büyükkoyuncu Fen Lisesi Okul Müdürü Hanifi Davarcı ise okullarından Türkiye birincisi ve Türkiye üçüncülerinin çıkmasının mutluluk verici olduğunu söyledi.

Bu başarıları beklediklerini aktaran Davarcı,''Okulumuz tarihinde bu şekilde bir çok başarı var. Bu başarılar önce Allah'ın inayeti sonra da iyi bir planlama ve özverili çalışma ile elde edilmiştir'' diye konuştu.