BIST 8.054
DOLAR 28,89
EURO 31,42
ALTIN 1.920,56
HABER /  GÜNCEL

Batman gösteriminde silahlı saldırı: 14 ölü

ABD'nin Denver kentinde bir sinemada yeni Batman filminin ilk gösterimi sırasında silahlı bir kişinin ateş açtı. Saldırıda 14 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralanan olduğu açıklandı.

Abone ol

ABD'nin Denver kentinde bir sinemada yeni Batman filminin ilk gösterimi sırasında silahlı bir kişinin ateş açtığı ve 14 kişinin öldüğü, 50 dolayında yaralanan olduğu bildiriliyor.

Polis, yakındaki bir otoparkta elinde tüfek ve tabanca bulunan bir şahsın gözaltına alındığını bildirdi. Sinema salonunda başka silahların bırakılmış olabileceği düşünülüyor.

Gözaltına alınan şahıs, polise, evinde silah ve patlayıcı madde depoladığını söyledi.

9News adlı internet sitesinin bir muhabiri de, bir silahlı şahsın Aurora'daki sinema merkezinde ateş açtığını bildirdi. Olay sırasında sözkonusu sinema salonlarının üçünün geceyarısı seanslarında Kara Şövalye Yükseliyorfilmi gösterilmekteydi.

Görgü tanıkları maskeli birden silahlı şahsın ateş açtığını belirtti. Sinemadan yoğun dumanlar yükseldiği de haber alındı.

Görgü tanıklarından biri, filmi izlerken çok büyük patlama sesleri işittiğini, ardından yoğun duman çıktığını ve ilk önce bütün bunların filmin gösterimi dolayısıyla düzenlenen özel efektler olduğunu sandığını anlattı.

Olay yerine çok sayıda ambulans sevkedildi. Saldırganın bulunması için arama başlatılıp başlatılmadığı henüz anlaşılamadı.