BIST 8.026
DOLAR 28,92
EURO 31,49
ALTIN 1.940,17
HABER /  DÜNYA

3 yaşındaki çocuk inanılmazı başardı

3 yaşındaki çocuk kanalizasyon çukuruna düştü. Çocuğun kurtarılmadan önceki ölüm kalım savaşı saniye saniye görüntülendi.

Abone ol

Kolombiya’da kanalizasyon çukuruna düşen 3 yaşındaki çocuk, 24 saat boyunca bir tahta parçasına tutunarak hayatta kaldı.

Olay, dün ülkenin kuzeyindeki Barranquilla kentinde meydana geldi. 2 kardeşi ile oyun oynadığı inşaat bölgesinde kanalizasyon çukurunun kapağını kaldırmaya çalışan 3 yaşındaki Jeampier Silvera Arteta, dengesini kaybedip çukura düştü. Gözden kaybolan Arteta, boyundan çok daha derin olan atık su ile dolu kuyuda bir tahta parçasına tutunmayı başararak boğulmaktan kurtuldu. 

24 SAAT TAHTA PARÇASINA TUTUNDU

Kurtarma ekipleri, onlarca metre uzaklıkta üzeri kapalı başka bir kanalizasyon çukurunun kapağını kaldırdıklarında küçük çocukla karşılaştı. Şaşkına dönen ekipler, yaklaşık 24 saattir bir tahta parçasına tutunarak hayatta kalmaya çalışmaktan yorgun düşen çocuğu çıkardı. Güçlükle nefes alan Jeampier Silvera Arteta, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kurtarma görevlisi, “Çok yoğun bir aramaya giriştik. Tanrı’ya şükür onu bulduk. Zaten kanalizasyonları aramıştık ancak ilk seferde onu bulamamıştık. Tanrı’ya şükür, ikinci kez baktığımızda oradaydı” açıklamasını yaptı.