Birce Akalay Kimdir?

Son dönemde en çok konuşulan isimlerden biri olan Birce Akalay kimdir aslen nereli kaç yaşında? Birce Akalay sevgilisi ile ilgili tüm detaylar internethaber'de. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamlayan Birce Akalay,  İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümündeki eğitimine devam etti.  2004 Türkiye Güzellik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti ve yarı finale çıktı. 2004-2007 yılları arasında Piyonlar Ligi Özel ve 8. Etap gibi programları da hazırlayıp...

Son dönemde en çok konuşulan isimlerden biri olan Birce Akalay kimdir aslen nereli kaç yaşında? Birce Akalay sevgilisi ile ilgili tüm detaylar internethaber'de.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamlayan Birce Akalay,  İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümündeki eğitimine devam etti. 

2004 Türkiye Güzellik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti ve yarı finale çıktı. 2004-2007 yılları arasında Piyonlar Ligi Özel ve 8. Etap gibi programları da hazırlayıp sunmuştur. 2007 yapımı olan Kader ve yine 2007 yapımı Senin Uğruna dizisinde baş karakterleri canlandırmıştır. Aynı zamanda 2008 Asi adlı TV dizisine konuk oyuncu olarak bir süreliğine katılmıştır. Bunların yanı sıra oyuncu 2008'de vizyona giren Son Ders ve 2009 Ekim aynında vizyona giren Nefes filmlerinde rol almıştır.