BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  POLİTİKA

Binali Yıldırım'dan dünyaya terör çağrısı

Binali Yıldırım, teröre karşı tüm dünyanın birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi. Teröre destek verenlerin, aynı teröristler tarafından mutlaka yok edileceğini söyleyen Yıldırım, düzelen İsrail ve Rusya ilişkilerini değerlendirdi.

Abone ol

Başbakan Binali Yıldırım, dünyaya seslendi terörle mücadelede birlikte hareket etme çağrısında bulundu. Teröre karşı topyekun mücadele edilmesi gerektiğini ifade eden Yıldırım, bugün teröre göz yumanların mutlaka aynı teröristler tarafından yok edileceğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, Hatay'da toplam maliyeti 400 milyon TL'yi bulan tesislerin açılışını yaptı. Tören öncesi Hatay Valiliği'ni ziyaret eden Yıldırım buradaki iftar programına katıldı.

Yaptığı konuşmada Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyı hatırlatan Yıldırım, terörle mücadele için dünyaya birlikte hareket etme çağrısında bulundu. Yıldırım konuşmasında şunları söyledi:

"TERÖRÜN DİNİ YOK"

"Birçok günahsız insan hayatını kaybetti, yüzlercesi yaralandı. Bir kez daha görüldü ki; terörün dini yok, milleti yok, kutsalı yok. Onlar öldürmeye ayarlanmış makineler. Onların bir üst aklı var, efendiler, ama kim ne derse desin, bütün dünyaya buradan sesleniyoruz. Göz kırptığınız, sırtını sıvazladığınız o ölüm makineleri gün gelecek sizi de yok edecek. Onun için gün bugündür, teröre karşı topyekun savaş günüdür.

SURİYE'DE YAŞANAN İNSANLIK DRAMI

İşte Suriye'de yaşananlar. Milyonlarca insan evinden oldu, yarım milyon insan hayatını kaybetti. Ne kazandı, kan gözyaşı. Kazanan yok. Onun için artık Suriye'de, Filistin'de, Irak'ta, Yemen'de, dünyanın farklı bölgelerinde akan kan artık durmalıdır. Dünya, ileri gelen ülkeler, Avrupası, Amerikası, Rusyası bugün bu kanı durdurmamanın ağır sorumluluğunu taşımaktadır. Türkiye olarak biz bölgede savaşların durması, ayrılıkların, ayrışmaların ortadan kalkması için elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Bu kutsal mücadelede hayatını seve seve veren şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun, gazilerimizi, şükranla anıyorum. Ne dedik? Biz, dostluklarımızı artıracağız, düşmanlıklarımızı azaltacağız. Onun için sorunlu olduğumuz ülkelerle sorunlarımızı bir bir çözüyoruz. Rusya ve İsrail ile ilişkilerimiz normale dönüyor. İnanıyorumki Suriye'de bu savaş bitecek, tekrar güzel günlere geleceğiz. Irak'ta da Mısır'da da aynıları olacak. Çünkü bu coğrafya, kardeşliğin, dostluğun, birliğin ve beraberliğin hakim olduğu coğrafyadır."

ÖNCEKİ HABERLER
Lady Leyla'yı Gazze'ye Bakanlar uğurladı!
Başsavcılık'tan Fuat Avni'nin IŞİD iddiası için açıklama
Tehditlere rağmen 11 ay sonra ilk uçuş
Rus pilotun ailesinden Türkiye'ye cevap!
Balıkesir'den kalkan uçak düştü! 2 ölü!
Ayasofya'da 80 yıl sonra bir ilk!
MHP'den o belediye başkanına Rus pilot şoku!
Metro Turizm muavininden skandal savunma
Taksi şoförlerine terör eğitimi verilecek
Bayram tatiline gidenler trafikte çileden çıktı!
Yorumlar 19 yorum