BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL

Tehditlere rağmen 11 ay sonra ilk uçuş

Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na 11 ay aradan sonra ilk Türk Hava Yolları (THY) tarafından test amaçlı bir uçuş gerçekleştirildi.

Abone ol

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na 11 ay aradan sonra ilk Türk Hava Yolları (THY) tarafından test amaçlı bir uçuş gerçekleştirildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) tarafından yapılan 55. havalimanı olarak yapılan, 26 Mayıs 2015'te açılışı gerçekleşen, ilçede yaşanan çatışma ortamı ve operasyonlar nedeniyle seferleri durdurulan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı'na bugün yeniden test uçağı indi.

Uçakla gelen heyetin gerekli kontrolleri yapıp, onay vermesinin ardından yolcu uçaklarının önünü açacak ilk sefer, ilçedeki vatandaşlar için umut oldu. İlk uçağın gelişini sevinçle karşılayan havalimanı çalışanları da test uçağıyla çektikleri öz çekim fotoğrafları ailelerine göndererek sevinçlerini paylaştı.

Havalimanına yönelik yatırımların devam ettiğini ifade eden Saydut, "Havalimanımızın güvenliği açısından tüm çevresi 2,5 metre yüksekliğinde beton duvarlarla çevriliyor. Onun da büyük bir kısmı bitti. Bu davların ihale bedeli yaklaşık 18 milyon liradır" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Rus pilotun ailesinden Türkiye'ye cevap!
Ayasofya'da bu kez de ezan okunacak
Ayasofya'da 80 yıl sonra bir ilk!
MHP'den o belediye başkanına Rus pilot şoku!
Taksi şoförlerine terör eğitimi verilecek
Bayram tatiline gidenler trafikte çileden çıktı!
Restoranda silahlı baskın! 20 kişi rehin!
Müzisyenler YouTube'u AB'ye şikayet etti
BM: Suriye'de Kürtler’le diyalogdayız!
Organize suç lideri hastaneden kaçırıldı
Yorumlar 6 yorum