BIST 1.414
DOLAR 8,71
EURO 10,39
ALTIN 496,91
HABER /  GÜNCEL

Müzisyenler YouTube'u AB'ye şikayet etti

Dünyaca ünlü binlerce müzisyen, YouTube'u Avrupa Birliğine (AB) şikayet etti.

Abone ol

Coldplay, Lady Gaga, Maroon 5 ve Sting gibi dünyaca ünlü binlerce müzisyen, gelir kaybettikleri gerekçesiyle YouTube'u Avrupa Birliğine (AB) şikayet etti.

AB Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker'e içerisinde çok sayıda ünlünün imzası bulunan "Avrupa müzik sektörünün sürdürülebilir geleceğinin güvenliğini sağlamak" başlıklı bir mektup gönderildi.

Bin kadar müzisyen ve söz yazarının imzasını taşıyan mektupta, Google'ın YouTube hizmeti gibi kullanıcıların yükleme yapabildiği uygulamalar nedeniyle sanatçıların müziklerinin gerçek değerini alamadığı iddia edildi. Mektupta, bu durumun sadece günümüz müzisyenlerine ve söz yazarlarına zarar vermediği, bir sonraki nesil sanatçıların hayatta kalmalarını tehlikeye attığı belirtildi.

Müzisyen ve söz yazarları, Avrupa liderlerinden ve AB Komisyonundan telif hakkıyasasının gözden geçirilmesi ve sorunlarının çözülmesini talep etti.

AB'ye verilen mektupta, aralarında, ABBA, Bryan Adams, Bruno Mars, Coldplay, David Guetta, Eros Ramazzotti, Gwen Stefani, Lady Gaga, Maroon 5, Sting ve Stromae gibi ünlülerin imzası bulunuyor.

ÖNCEKİ HABERLER
BM: Suriye'de Kürtler’le diyalogdayız!
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Organize suç lideri hastaneden kaçırıldı
Kadir Gecesi okunacak dualar peygamberimizin duası
Başbakan Binali Yıldırım Hatay'da!
Düzce Teravih namazı saati yatsı ezanı bugün kaçta?
Karabük Teravih namazı saati yatsı ezanı bugün kaçta?
Kırklareli Teravih namazı saati yatsı ezanı bugün kaçta?
Manisa Teravih namazı saati yatsı ezanı bugün kaçta?
Muğla Teravih namazı saati yatsı ezanı bugün kaçta?
Yorumlar 2 yorum