BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL

Ayasofya'da bu kez de ezan okunacak

Ayasofya'da Yunanistan'da tartışmalara neden olan Diyanet TV'nin sahur programında bir ilke daha imza atılacak. Diyanet TV'de yayınlanan sahur programında bu kez de ezan okunacak.

Abone ol

Ayasofya'da bu kez de ezan sesi yankılanacak. Diyanet Tv'de yayınlanan sahur programı 'Bereket Vakti', Kadir Gecesinde Ayasofya'da çekilecek. Programda Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Mûsikîsi Öğretim Görevlisi olan Fatih Koca ezan okuyacak.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'inde katılacağı sahur programında Kadir gecesi ilgiler bilgilerin yanı sıra Kuran-ı Kerim ve Ezan'da okunacak.

Kur'an-ı Kerim'in indirildiği bu kutlu gecede, en seçkin Kur'an okuyucular ile Uluslararası Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında derece alan hafızlar tarafından Ayasofya’da Kur'an'ı Kerim okunacak.

Bereket Vakti sahur programının Ayasofya'daki yayını 3 saat sürecek. Bu yayın süresinin yarısı Kur'an-ı Kerim ziyafetine ayrılırken Fatih Koca tarafından da Ayasofya'da okunacak Ezan ile yayına son verilecek.

Program Ali Bektaş’ın sunumuyla 2 Temmuz saat 00.30’da başlayacak.

EZANI FATİH KOCA OKUYACAK

Ezanı ise "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma" yarışmalarında dereceler alan ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Mûsikîsi Öğretim Görevlisi olan Fatih Koca okuyacak.

Fatih Koca aynı zamanda Din Görevlilerinden oluşan ilk Diyanet Türk Tasavvuf Musikisi Korosu'nu kurdu ve kurucu şefi oldu. Koca, halihazırda Türkiye'nin birçok yerinde ve Balkanlarda Ezan, Mûsikî ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma seminerlerine öğretici olarak katılmaktadır.

ÖNCEKİ HABERLER
Balıkesir'den kalkan uçak düştü! 2 ölü!
Ayasofya'da 80 yıl sonra bir ilk!
Metro Turizm muavininden skandal savunma
Taksi şoförlerine terör eğitimi verilecek
Restoranda silahlı baskın! 20 kişi rehin!
Müzisyenler YouTube'u AB'ye şikayet etti
BM: Suriye'de Kürtler’le diyalogdayız!
Organize suç lideri hastaneden kaçırıldı
İlk rus turist kafilesi Türkiye'ye geliyor
Kadir Gecesi okunacak dualar peygamberimizin duası
Yorumlar 2 yorum