BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  GÜNCEL

Bedirhan o deneyi tamamladı! İşte anneannesi!

Deney yapmaya çalışırken anneannesinin müdahalesiyle deneyi yarıda kalan Küçük Bedirhan deneyini tamamladı. Anneanne asıl amacının deneyi bölmek olmadığını söyledi.

Abone ol

Deney yapmaya çalışırken anneannesinin, suyunu kullandığı için müdahale ederek deneyini yarıda kestiği küçk Bedirhan sosyal medyada sempatikliğiyle 1 günde fenomen oldu, videosu 'Türkiye'de bilim adamı yetişmemesinin sebebi' şeklindeki esprili bir mesajla tıklanma rekorları kırdı.

Küçük Bedirhan, deneyini tamamladı ve içi su dolu balonun yanmadığını ispat etti. Anneanne Dursiye Özen ise duruma açıklık getirdi.

Şanlıurfa'da yaşayan ve akrabalarını ziyaret etmek için ailesi ile birlikte geldiği Konya'da deneyini tamamlayan Bedirhan Aydın, yine evde bir deney yaparken ve 5 yaşındaki kardeşi Hatice kamera ile çekerken anneannesi 68 yaşındaki Dursiye Özen'in müdahale ederek masadaki suyu aldığını ve kendisinin de tepki gösterdiğini anlatan Bedirhan Aydın, şöyle konuştu:

"İNTERNETTE PAYLAŞTIK VE HERKES İZLEDİ"

"Anneannemin müdahalesi ile şaşırdım ve tepki gösterdim. Kardeşim de biraz korktuğu için kamerayı kapatmış. Deneyi tamamlayamadığım için üzüldüm. Çektiğimiz videoyu da silecektim. Ama annem silmememi istedi. Görüntüyü seyreden akrabalarım da çok beğendi ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmak istedi. Bunun üzerine internette paylaştık ve herkes seyretti."

DENEYELRİNE DEVAM EDECEK

"Deney sonucunda balonun patlamadığını gördüm. Ateş aslında gözle görülemeyecek hızla balonu patlatır ve eritir. Ama su olduğu için bu onu yavaşlattı ve balonun patlamasını engelledi." Bilim adamı olmayı hedeflediğini de belirten Aydın, deneylerine de devam edeceğini anlattı.

DENEY YAPMAYI ÇOK SEVİYOR

Kendisinin müdahale ettiği deneyin geçtiğimiz Ramazan ayı içerisinde yaşandığını ifade eden anneanne 68 yaşındaki Dursiye Özen ise "Torumun evde sürekli farklı malzemeler kullanarak deney yapıyor. Aslında müdahale etmiyoruz. Sosyal paylaşım ve haber sitelerindeki deney görüntüleri de geçtiğimiz Ramazan ayı içerisinde yaşanmıştı. Ben rahatsızlığımdan dolayı dinlendirilmiş ve hazır su içiyorum. Bedirhan'ın deney için kullandığı suyu da gece içiyordum. Hazır suyu dökmemesi ve çeşmeden doldurarak kullanması düşüncesi ile müdahale ettim. Yaptıkları deneyi görüntüye çektiklerinden de haberim yoktu. Ben zaten torunumun deney yapmasını destekliyorum. Çünkü çok akıllı bir çocuk." dedi.

ANNEANNE DURSİYE HANIM: BİR ANLIK TEPKİYDİ

Görüntülerin sosyal medya ve haber sitelerinde yayınlanmasının ardından yapılan yorumlarda suyu aldığı için kendisine de bir tepki oluştuğunu belirten Dursiye Özen, "Bu duruma gerçekten çok üzüldüm. Benim torunumu engelleme gibi bir durumum söz konusu değil. Sanki anneanne torunundan suyu kıskanıyormuş gibi bir durum çıkmış. Ama kesinlikle böyle bir şey düşünmedim. Oruç olduğum için anlık verilmiş bir tepkiydi." dedi.

BEDİRHAN'IN BABASI DA DENEYLERİ DESTEKLİYOR

Anneannesi ile Bedirhan arasında yaşanan olayı anlatan baba Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Salih Aydın, da "Görüntüleri ilk izlediğimizde çok güldük. Sosyal paylaşım sitesine koyduktan sonra da çok izleneceğini tahmin etmiyordum ama birden patlama oldu. Sosyal paylaşım sitelerinde konulan görüntülerin ilgi görmesi günlük oluyor. Görüntülerdeki kişilerin ünlü olması kısa sürüyor. Bu yaşanan Bedirhan için güzel bir anı oldu. Türkiye'de çok kötü bir gündem var. Görüntüye de 'Bu kötü gündem içerisinde bizi güldürdüğü için Bedirhan'a teşekkür ediyoruz' yorumları var." Diye konuştu.

BEDİRHAN'A DESTEK YAĞDI

Görüntülerin yayılmasının ardından birçok kişinin kendisini aradığını da ifade eden Aydın, "Güzel iş yapan çocuklara destek için kurulan 'Güzel Çocuk' isimli facebook gurubu yöneticileri beni arayarak deney seti hediye etmek istediklerini söylediler ve biz de çok memnun olduk. Bilim ve Sanayi Bakanlığı'ndan da görevliler arayarak yine deney seti hediye etmek istediklerini bildirdiler. Bu yaşananlar Bedirhan için güzel bir anı olarak kalacak." dedi.

KÜÇÜK BEDİRHAN CANLI YAYINDA

Türkiye'nin 1 gün içinde tanıdığı küçük Bedirhan CNN Türk Ana Haber'de Duygu Demirdağ'ın konuğu oldu. İşte Youtube'a yüklediği deney videosuyla herkesin sempatisini kazanan Bedirhan, deneyinin nasıl bozulduğunu anlattı.

İŞTE BEDİRHAN'IN ANA HABER BÜLTENİNDEKİ O KONUŞMASI- İZLEMEK İÇİN PLAYER'A TIKLAYINIZKüçük Bedirhan, videosunu tıklayanlar ve paylaşanlar için ise 2. bir video yayınlayarak teşekkür etti.

Bedirhan'ın deneyi, anneannesinin suyunu kullandığı gerekçesiyle yarıda kesilmişti. Bdirhan'ın ve anneannenin tepkileri sosyal medyada olay yaratmış, video paylaşım rekoru kırmıştı.


ekran-resmi-2015-08-08-11.46.56.png

ÖNCEKİ HABERLER
Davutoğlu Şanlıurfa'da konuşuyor
Süleyman Soylu'dan koalisyon açıklaması
Burhan Kuzu: Ortada bir hükümet yok!
AYM'den 16 yıl sonra gelen karar
Mali'de otel kuşatması sona erdi: En az 12 ölü
Tuvalet kağıdını yıllarca yanlış kullandılar!
İran'dan körfeze ağır tepki: Pis Suud rejimi!
Adana'da şehit onbaşı gözyaşlarıyla uğulandı
İran'dan uyarı: Türkiye'nin doğusunda karayoluyla seyahat etmeyin
IŞİD Türkiye'yi tehdit etti! Bomba yüklü kamyonla...
Yorumlar 9 yorum