BIST 1.350
DOLAR 8,14
EURO 9,80
ALTIN 466,81
HABER /  GÜNCEL

Tuvalet kağıdını yıllarca yanlış kullandılar!

İnternette oldukça gereksiz yere dönen bir tartışma daha çıktı: Tuvalet kağıdının yüzü önce mi yoksa arkada mı olmalı? İşte patentli-kanıtlı kesin cevabı...

Abone ol

Nice karı kocayı ayırma noktasına getiren, arkadaşlıkları bitiren "Tuvalet kağıdını ters takmışsın' tartışması' sosyal medyada yeniden tartışılır hale geldi. Son olarak 19. Yüzyılda yapılan bir patent başvurusu, tuvalet kağıdının en doğru kullanımını gözler önüne serdi.

İNTERNETİN YENİ FENOMENİ: TUVALET KAĞIDI

İnternette bir süredir tuvalet kağıdının yüzü önce mi yoksa arkada mı olmalı konusunda oldukça gereksiz bir tartışma var. Bazı kişiler tuvalet kağıdının yüzünün önde olması gerektiğini savunurken, bazıları da arkada olması gerektiğini savunuyor. Ve bu tamamen dayanaksız tartışma, tüm uluslardan pek çok internet kullanıcısının anlamsız yere birbirini kırmasına sebep oluyor.

TUVALET KAĞIDININ NASIL KULLANILACAĞI NETLEŞTİ

Söz konusu başvuru 1891'de New York'lu iş adamı Seth Wheeler tarafından yapılmıştı. Tuvalet kağıdının hangi bölgelerden yırtılacağını, nasıl durması gerektiğini ve hangi maddeden yapıldığını açıkça gösteren çizime bakılırsa, tuvalet kağıdının yüzü öne doğru olmalı.

tuvalet-kagidi.jpg

ÖNCEKİ HABERLER
İran'dan körfeze ağır tepki: Pis Suud rejimi!
Adana'da şehit onbaşı gözyaşlarıyla uğulandı
IŞİD Türkiye'yi tehdit etti! Bomba yüklü kamyonla...
Geçici kına dövmesi deyip geçmeyin! Bacağı yandı!
Türkiye'nin önündeki 4 seçim senaryosu
Almanya'dan Ankara'ya kritik PKK uyarısı!
Üsküdar-Çekmeköy metro açılış tarihi açıklandı
Ünlü sanatçıdan kötü haber...
Batı Şeria'da evi kundaklanan Filistinli baba öldü
Rusya, Alman generale vize vermedi
Yorumlar 7 yorum