HABER /  GÜNCEL

Başbakan Yıldırım'dan yüzde 40 MTV zammı eleştirilerine yanıt

Başbakan Binali Yıldırım Kocaeli'nde konuştu, yüzde 40'lık 2018 MTV zammı eleştirilerine üstü kapalı cevap verdi.

Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne 2018 yılı için yüzde 40'lık zam kararı sonrası hükümete yönelik eleştirilere Başbakan Yıldırım, "Çok makbul bir şey değil ama ülkenin ihtiyaçları, gerçekleri ortadaysa bazı tedbirleri de kalıcı ferahlık için almak gerekiyor." diye yanıt verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, Kocaeli'de İş Dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşları'nın temsilcileri ile bir araya gelerek konuşma yaptı.

Yıdırım'ın gündeminde çok konuşulan MTV zammı vardı. Yıldırım konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

BAZI TEDBİRLERİ KALICI FERAHLIK İÇİN ALMAK GEREKİYOR

"Son günlerde kamuoyunda 'Efendim işte zamlar oluyor, şunlar oluyor, bunlar oluyor', çeşitli şeyler var. Doğru. Zam yapmak, yani nasıl söyleyeyim, çok makbul bir şey değil ama ülkenin ihtiyaçları, gerçekleri ortadaysa bazı tedbirleri de kalıcı ferahlık için almak gerekiyor."

İSPANYA BİZİM ARKAMIZA DÜŞTÜ

Türkiye ekonomisinin gelecek adına umut verdiğini söyleyen Başbakan Yıldırım, IMF'nin son araştırma sonuçlarını paylaştı:

"IMF'nin en son yaptığı araştırmaya göre Türkiye, satın alma gücü paritesine göre dünyanın 13. büyük ekonomisi. Avrupa'da 6'ncıydık 5'inciliğe yükseldik, İspanya bizim arkamıza düştü. Türkiye her bakımdan büyüyor, gelişiyor. Siz öyle kulak asmayın, moral bozmaya çalışanlara, felaket tellallığı yapanlara aldırış etmeyin, işinizi büyütün, daha çok çalışın. Ne kadar çok istihdam yaparsanız ülkemiz o kadar daha sorunlarından kurtulmuş olur."

ÖNCEKİ HABERLER
Münevver Karabulut cinayetinde yeni gelişme!
İran ve Irak'tan flaş hamle!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Barzani'ye sert mesajlar
Temel Karamollaoğlu'ndan metal yorgunluk iddiası
Demirtaş'ın odasında sürpriz arama!
Uğur Pektaş kimdir aslen nereli Survivor 2020'de eşi bakın kimdi?
Yorumlar 41 yorum