HABER /  GÜNCEL

İran ve Irak'tan flaş hamle!

Bağdat'ın Bölgesel Kürt Yönetimi'nden merkezi yönetime devredilmesini istediği Irak ile İran arasındaki ortak sınır kapılarında iki ülke ordusu askeri tatbikat düzenleme kararı aldı.

Abone ol

Bağdat'ın Bölgesel Kürt Yönetimi'nden merkezi yönetime devredilmesini istediği Irak ile İran arasındaki ortak sınır kapılarında iki ülke ordusu askeri tatbikat düzenleyecek.

ORTAK TATBİKAT DÜZENLEYECEKLER

İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Mesud Cezayiri, İran Silahlı Kuvvetler ile Irak Ordusu'nun Başmak, Temerçin ve Pervizhan ortak sınır kapılarında askeri tatbikat düzenleyeceğini açıkladı.

Tatbikatının önümüzdeki günlerde yapılacağını söyleyen İranlı Sözcü, kararın, Genel Kurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri başkanlığında bugün toplanan ordu komutanları oturumunda alındığını bildirdi.

Tatbikat kararının, ortak sınır kapılarında kontrolünü sağlamak isteyen Bağdat yönetimin isteği üzerine alındığını kaydeden Cezayiri, " Sınırlarda güvenliğin sağlanması ve merkezi yönetim güçlerinin konuşlandırılması için gerekli kararları aldık" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Barzani'ye sert mesajlar
Temel Karamollaoğlu'ndan metal yorgunluk iddiası
Demirtaş'ın odasında sürpriz arama!
Bakan Ahmet Arslan ameliyat oldu
Başbakan Yıldırım'dan K. Irak açıklaması: İran ve Irak ile
Erdoğan Twitter'da bunu ilk kez yaptı! Onur Taşçıoğlu'nun mesajına yanıt!
Yorumlar