BIST 1.945
DOLAR 13,46
EURO 15,21
ALTIN 800,34
HABER /  POLİTİKA

Başbakan Erdoğan vatandaşa fırça attı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Viranşehir ilçesindeki toplu açılışların ardından helikopterle geldiği Ceylanpınar'da vatandaşlara hitap etti.

Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Viranşehir ilçesindeki toplu açılışların ardından helikopterle geldiği Ceylanpınar TİGEM Tesisleri'nde Vali Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Abdulkerim Gök, Seyit Eyüboğlu, Kasım Gülpınar ve Mehmet Akyürek ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Daha sonra vatandaşlara hitap eden Başbakan Erdoğan konuşmasının sonunda Ceylanpınar'daki Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne alınacak 135 işçinin müjdesini vereceği esnada kalabalık arasında atılan sloganlara çok kızdı.

BURADA BAŞBAKAN KONUŞUYOR

Atılan sloganları ilk önce çok iyi anlamayan Başbakan konuşmasına devam etti. Bu arada Ceylanpınarlı bir vatandaşın Başbakan Erdoğan'ın sözlerini tekrar kesmesi, Erdoğan'ı daha çok kızdırdı. Başbakan Erdoğan, slogan atan vatandaşa "Oradan provoke etme, bunu belirlyecek olan ilgili bakanlığımızdır. Burada Başbakan konuşuyor, Başbakan ne diyorsa odur. Ceylanpınar'dan alınacak diyoruz, sen oradan başka bir şey diyorsun. Bunun müjdesini veriyorum ve bu bir kelamı rüşvet değildir. Bunları ben sevmem, Tayyip Erdoğan'ın karakterinde bu yoktur. Ben şu anda bir seçim atmosferi içinde burada değilim. Bize oy verin ondan dolayı size şu kadar personel verelim gibi bir şey yok. O geçmişteydi, bunu başkaları yapar ama benim Ak Parti iktidarım yapmadı ve yapmayacaktır" diyerek fırça attı.

Ceylanpınar TİGEM'de personel alınacağı müjdesini veren Başbakan Erdoğan buraya alınacak olan 135 kişinin İŞ-KUR'A müracaat etmek suretiyle alınacağını ifade etti.

Ceylanpınar'da bulunan TİGEM çiftliğinin sadece Ceylanpınarlılara değil tüm Türkiye'ye ait olduğunun altını çizen Başbakan Erdoğan, asla bölücülük yapmayacaklarını, birleştirici olacaklarını dile getirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde, Suriyeli mültecilerin bulunduğu Akçakale Kampı'nı ziyaret attı.

TÜRKİYE 500 MİLYON HARCADI, DIŞARIDAN 30 MİLYON GELDİ

Başbakan Erdoğan Şanlıurfa'da dün katıldığı İl Başkanlığı Danışma Meclisi toplantısında Suriyeliler için şu ana kadar 500 milyon liraya yakın katkı yaptıklarını, dışarıdan gelen rakamın ise 30 milyon dolar olduğunu açıkladı

DİĞER KAMPLARLA MUKAYESE EDİLEMEZ

Erdoğan, Suriye'den gelenler için açık kapı politikası uyguladıklarını ve gelenleri ağırladıklarını söyleyerek, dünyadaki diğer kampların buralardaki kamplarla mukayese edilemeyeceğini, bunu BM Genel Sekreti Ban-Ki Mun'un da dile getirdiğine işaret etti.

esh2360_11.jpg

ÖNCEKİ HABERLER
Clinton hastaneye kaldırıldı
Clinton hastaneye kaldırıldı
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
İzmir'de kedi katliamı
İzmir'de kedi katliamı
One minute gönlümüzü fethetti
One minute gönlümüzü fethetti
Mısır Kilisesi'ne saldırıya tepki
Mısır Kilisesi'ne saldırıya tepki
Mağarada buldukları düzenek patladı
Mağarada buldukları düzenek patladı
Yılbaşında tam bir hindi katliamı yaşanacak!
Yılbaşında tam bir hindi katliamı yaşanacak!
31 Aralık 2012 Basın Özeti
31 Aralık 2012 Basın Özeti
Oryantal dansçı 6 ayda iki kez vuruldu
Oryantal dansçı 6 ayda iki kez vuruldu
Başından vurulan anne hayatını kaybetti
Başından vurulan anne hayatını kaybetti