BIST 11.065
DOLAR 33,00
EURO 36,01
ALTIN 2.570,61
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Balkon faciası! 1 yaşındaki çocuk balkon korkuluklarının arasından düştü

Demirören Haber Ajansı
Demirören Haber Ajansı

Avcılar'da balkon faciası yaşandı. Korkulukları geniş aralıklı balkonun arasından 1 yaşındaki çocuk düştü.

Abone ol

AVCILAR'da bir binanın dördüncü katındaki balkon korkuluklarının arasından düşen 1 yaşındaki Lina Akbayin hayatını kaybetti. GE

Feci olay Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde meydana geldi. Almanya'da uzun süre çalıştıktan sonra Türkiye'ye kesin dönüş yapmaya karar veren Akbayin çifti, kayınbaba Polat Irmak'ın evine gelerek geçici olarak kalmaya başladı. Evde oynayan çiftin iki çocuğundan Lina, mutfaktaki küçük balkona çıkarak yoldan geçen araçları izlemeye başladı.

Dedesi hastaneye götürdü

Çocuk, aralıklı korkulukları bulunan balkondan kayarak düştü. Çocuğun düştüğünü gören yan komşu Fatma Demir'in çığlığı üzerine hızla aşağı inen Polat Irmak, yerde kanlar içerisindeki küçük torununu kucaklayarak kendisine ait minibüsle yakındaki özel hastaneye götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan minik Lina Akbayin, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne kaldırılmasına rağmen kurtarılamadı. Komşuları çiftin bu ölümle yıkıldığını, cenazenin Tunceli'ye götürülerek il merkezinde toprağa verileceğini belirtti.

Bu faciaya davetiye

Aile fertleri büyük acı yaşadıklarını, konuşmak istemediklerini belirtti. Aynı mahallede oturan Niyazi Süvari, minik Lina Akbayin'in ölümüne neden olan yere balkon denilemeyeceğini belirtirken, "Buradan düşen 1 yaşındaki çocuk vefat etmiş. Korkuluğu içler acısı halde. Gerekli birimlerin bu tip yerlere el atması gerek. Bu faciaya davet çıkarmaktır. Adı balkon" dedi.

TRT spikeri de kızını kaybetmişti

Ankara'da Nato Yolu üzerinde yaşayan TRT Haber spikeri Ayşegül Yıldırım'ın 13 aylık kızı Beyza geçtiğimiz yıllarda meydana gelen olayda, evin ‘Fransız balkon'undan düşerek hayatını kaybetmişti. Başkent'te yaşanan üzücü olayın ardından konut projelerindeki güvenlik açıkları gündeme geldi. Döşemeye kadar inen ve kapı gibi açılan, önü korkuluklu pencere olarak tanımlanan Fransız balkonlarda, binan bitimine birkaç adımlık mesafe bulunuyor. Ancak hala bu tasarımlara yer veriliyor.