BIST 1.127
DOLAR 6,95
EURO 8,20
ALTIN 441,62
HABER /  AK PARTİ

Bakan Dönmez'den Kılıçdaroğlu'na tepki

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Doğu Akdeniz'deki Türkiye varlığıyla ilgili eleştirilere cevap verdi. Dönmez, Türkiye'nin 2 yıldır bölgede olduğunu hatırlattı.

Abone ol

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Doğu Akdeniz'deki çalışmalara ilişkin açıklaması hakkında "Doğu Akdeniz tüm Türkiye'nin meselesidir. Dün buradaydık, bugün de buradayız, yarın da burada olacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Dönmez, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, partisinin il başkanları toplantısında "Doğu Akdeniz'de zengin petrol var, doğal gaz yatakları var. ABD, Yunanistan, Kıbrıs Rum Yönetimi, Mısır, Katar orada, hepsi orada. Bir tek devlet yok, Türkiye." şeklindeki açıklamasına yanıt verdi.

Bakan Dönmez, açıklamasında şunları kaydetti:

"Yavuz, Karpaz-1 kuyusunda 1 aydır; Fatih, Finike-1 kuyusunda 4 aydır sondajlarına, Barbaros Hayreddi̇n Paşa gemimiz de 2 yıldır sismik çalışmalara Doğu Akdeniz'de devam ediyor. Doğu Akdeniz tüm Türkiye'nin meselesidir. Dün buradaydık, bugün de buradayız, yarın da burada olacağız."

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Mehmet Yalçınkaya kimdir yaşı kaç aslen nereli kızı Sude'ye bakın!
Somer Sivrioğlu sevgilisi kimdir esmer sevgilisi kaç yaşında?
Masterchef Somer Sivrioğlu çocukları var mı kaç yaşındalar?
Somer Sivrioğlu aslen nereli yaşı kaç boşandığı eşi Aslı kimdir?
Doğu Perinçek'ten Metin Feyzioğlu'na destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cudi Dağı'ndaki Mehmetçik'e sürpriz telefon!
Yorumlar 5 yorum