BIST 5.005
DOLAR 18,64
EURO 19,66
ALTIN 1.077,77
HABER /  GÜNCEL

Babası 7 aylık bebeği öyle bir dövdü ki

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde, babası Osman G. tarafından dövüldüğü iddia edilen 7 aylık Ayşenur bebek komaya girdi.

Abone ol

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde bir kişi, eşiyle tartıştıktan sonra ağlayan 7 aylık bebeğini boğazından tutup duvara vurduğu iddia edildi.

Akdağmadeni ilçesine bağlı Dayılı köyünde yaklaşık bir buçuk yıl önce Osman Gül (27) ile evlenen Merve Gül (22), evliliklerinin 2. ayından itibaren eşi tarafından şiddete maruz kaldığını öne sürdü. 

BOĞAZINDAN TUTUP KAFASINA VURUYOR

Eşinin kendisiyle birlikte 7 aylık kızı Ayşenur bebeğe de sürekli şiddet uyguladığını ifade eden acılı anne, "Eşimle yaklaşık bir buçuk yıldır evliyiz. Evliliğimizin ikinci ayında burnumu kırdı. O zamandan beri her hafta mutlaka tartışmamız, kavgamız oluyor, beni sürekli dövüyordu. Sebebi ise bebeği ondan kıskanmama bağlıyordu. Hiç bir anne bebeğini babasından kıskanmaz. Ayşenur bebek benim kucağımdayken güler, kendince bir şeyler yapar, eşim alınca korkardı. O da ‘sende neden gülüyor da benden korkuyor’ diyerek boğazından tutar, kafasına vurarak şiddet uygulardı" dedi.

bebek.20130222095905.jpg

ELİNDEN ALAMADIM

Eşiyle en son 2 gün önce tartıştıklarını belirten anne Merve Gül, "O gün bebek benim kucağımdaydı, elimden alarak sevmek istedi. Fakat yavrum onun kucağındayken çok korkuyordu ve korktuğunu da ayaklarıyla, elleriyle sıçrayarak belli ediyordu. Ben de iyi niyetle Osman çocuk korkuyor bana ver deyince çocuğu tokatlamaya başladı. Elinden alamadım, döverek 4 defa bayılttı" diye konuştu.

AĞLAYARAK BAYILDI

Bebeğin eşinden koktuğunu, ani titremelerle bunu belli ettiğini söyleyen anne Gül, "Bebeği yere yatırdım, mamasını yediriyordum, çocuk onun gözüne bakarken korktu. O sırada eşim kucağına alarak çenesinden tuttu, kendi kucağına aldı ve şamarladı. Sonra diğer soba yanmayan soğuk odaya attı. Kızım orada ağlayarak bayıldı. Gün içerisinde iki defa bayıldı. O gün akşama kadar kavgamız devam etti. Akşam da yine iki defa bayıldı. Ertesi sabah yine aynı kavgamız oldu. Çocuğumuzu ve beni hastaneye eşim getirdi. Hastanede çocuğumu yoğun bakıma aldılar. Doktorlar hayati tehlikesinin olduğunu söylediler. Ben, kendim için şikayetçi olmuyorum, Allah’a havale ettim. Ama çocuğumu bu hale getirdiği için cezasını çekmesini istiyorum ve eşimden şikayetçi oldum. Fakat bugün eşim çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılmış. Ben cezasını çekmesini istiyorum. Ben burada bu haldeyken onun serbest kalmasını anlayamadım. Buraya da gelmiş. Benim annemden başka kimsem yok. Başbakanımızdan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızdan, devletimizden yavruma ve bize sahip çıkılmasını istiyorum" şeklinde konuştu.