BIST 4.977
DOLAR 18,81
EURO 20,45
ALTIN 1.166,12
HABER /  POLİTİKA

Babacan'dan Taraf'ın Abdullah Gül haberine yalanlama

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bugün Taraf gazetesinin manşetinde kendisi hakkında ortaya atılan iddiaları yalanladı.

Abone ol

Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili Taraf gazetenin manşetinde yer alan haberi yalanladı.

Babacan, "Haber tamamen gerçek dışı. Hayal ürünüdür. Sayın Gül de yalanladı. Yalanlar üzerinden tartışmaya girmeyi gerekli bulmuyorum" dedi.

Babacan, yerel ve bölgesel televizyon kanallarında yapılan ortak yayında, gündeme dair soruları cevapladı.

 Türkiye'nin en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemde bulunduğunu ifade eden Babacan, şunları kaydetti:

"Bu topraklarda ne zaman ki birlik olunmuş, o kadar başarılı olmuşuz. Ne zaman ayrılıklar çıkmış, o kadar bu ülke kaybetmiş. Şu an bu imtihan döneminin ortasındayız. Türkiye'yi, etnik farklılıkları ön plana getirip ayrıştırmaya çalışan bir siyasi parti var, bunun için çalışan terör örgütü var. Mezhep bakımından karıştırmaya çalışanlar var. Bunlara çok dikkat etmek lazım, izin vermememiz lazım. Bizim felsefemiz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduktan sonra herkes bizim kardeşimizdir. 13 yıldır yaptıklarımıza bakarsanız, Türkiye'de artık işleyen bir demokrasi var. Türkiye'de 'ben sesimi duyuramıyorum' iddiasını kimse söyleyemez. Türkiye eğer bir çözüm arayacaksa yine demokrasi ve hukuk içinde arayacak. Bunlar önemli kazanımlar. 7 Haziran'da halkımızın mesajını biz aldık. Bundan sonraki dönemlerde varsa hataların tekrarlanmaması için çaba harcayacağız."

TARAF'IN HABERİNDE NE YAZIYORDU?

Taraf gazetesinin bugünkü manşetinde  "Gül'den AK Parti'yi sarsacak sözler: Bu pislik kolay kolay temizlenmez!" başlıklı haber yayınlanmıştı.

Haberdeki iddialara göre, Abdullah Gül, yeni bir parti kurma oluşumu için harekete geçmiş ve kurucusu olduğu AK Parti'yi sert sözle eleştirmişti.

BAŞBAKAN BABACAN, CUMHURBAŞKANI GÜL

Haberdeki iddialar bununla da sınırlı değildi. Haberde ileri sürülen bir diğer detay ise Gül'ün tekrar Cumhurbaşkanı seçilmek istediğiydi. Başbakanlık görevi içinse Ali Babacan’ı düşünüyordu.