BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  SEÇİM

Son seçimi bilen Faruk Acar'dan 2 bomba iddia

Son seçim anketi sonuçlarını yayınlayan Andy-Ar başkanı Faruk Acar AK Parti ve Meral Akşener konusunda iki bomba iddiada bulundu. 1 Kasım seçimlerinde ne olacak?

Abone ol

Son seçimin sonucunu tam isabetle bilen ANDY-AR'ın sahibi Faruk Acar , periscope üzerinden Ruşen Çakır'a bomba açıklamalar yaptı. Faruk Acar'a göre AK Parti bir kez daha erken seçim kararı alırsa parçalanacak. Faruk Acar'ın MHP ve Meral Akşener iddiası da dikkate değer oldu.

Ekim ayında yapılan son anket sonuçlarını paylaşan Andy-Ar başkanı Faruk Acar 1 Kasım seçimlerine ilişkin tahminlerini paylaştı. Andy-Ar Başkanı Faruk Acar'a göre 7 Haziran'dan bu yana AK Parti oylarında bir artış var. Acar'a göre oy artışı 7 Haziran'da sandığa gitmeyen seçmen ile Saadet Partisinden geçişlerden kaynaklanıyor.

AK Parti'ye tek başına iktidar için yüzde 45 oy gerekiyor.

AK PARTİ YÜZDE 42 İLE İKTİDAR OLUR MU?

Faruk Acar, 3-6 Ekim'de yaptıkları son anket sonuçlarına göre AK Parti oyunu yüzde 42.6 bulduğunu kaydetti. Faruk Acar'a göre mevcut seçim sonuçlarına bakıldığında AK Parti'nin 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olması mümkün görünmüyor.

Peki AK parti yüzde 42 ile tek başına iktidar olabilir mi? Faruk Acar 'Çok zor ama ihtimal dahilinde" dedi.

BİR SEÇİM DAHA OLURSA AK PARTİ PARÇALANIR

Bundan sonra Türkiye'de tek başına iktidar algısı olmayacak. Öyle Meclis'te tek başına at koşturacağınız dönem bitti.

 Faruk Acar, "Ola ki seçime gittik yükseldik. Bir kere daha gidelim nasıl olsa geliyorlar gibi bir yanılgıyla seçime gidilirse AK Parti parçalanacaktır. AK Parti içinden yeni yapılar mutlaka buna ses çıkaracaklardır. Bunun faturası bir sonraki erken seçimde AK Parti'ye mutlaka kesilir." dedi.

Faruk Acar'a göre Devlet Bahçeli Meral Akşener'i 'yemek' için en doğru zamanı tercih etti. Bu seçimde 'terör' olayları sebebiyle MHP'nin oyunda çok etkili olmayacaktı.

FARUK ACAR'IN MERAL AKŞENER İDDİASI

Faruk Acar'ın periscope canlı yayınındaki en dikkat çeken analizi ise Meral Akşener ile ilgili olandı. Faruk Acar'a göre Meral Akşener cumhurbaşkanlığı seçimine girse kazanabilirdi. Faruk Acar iddiasını şu şekilde dile getirdi;

-"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına ortak aday olarak Meral Akşener çıksaydı kazanırdı. Seçim mutlak suratle Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kalacaktı. Orada da güçlü bir şansı olacaktı. Meral Akşener de Tuğrul Türkeş gibi bakanlığı kabul etseydi o zaman biz bugün MHP'nin barajını (aşıp - aşamamasını) konuşacaktık."

 MHP VEKİL KAYBEDECEK

Tuğrul Türkeş'in AK Parti'ye geçmesiyle MHP'den oy geçişkenliği olmadığını belirten Faruk Acar, buna karşılık Meral Akşener kararı sebebiyle bir vekil kaybedileceğini söyledi. Faruk Acar "MHP Meral Akşener'in seçildiği bölgedeki vekil sayısını kaybedecek. 2 tane vekil alıyordu biri gidecek" dedi.

HDP'NİN SON DURUMU NEDİR?

AK Parti'den HDP'ye giden Kürt seçmenin 1 Kasım'da geri dönüşü mümkün olur mu? Faruk Acar bu soruya şu yanıtı verdi;

"MHP'nin diline gelen AK Parti Kürtler'e bugün söyleyecekleri kalmadı. Kopuş sadece AK Parti değil devlet düzeyinde de olabilir. Megri Megri'den bugün gelinen noktada Kürtler nezdinde AK Parti samimiyeti sorgulanır oldu".İLGİNÇ KÜRT ANKETİfaruk acar kimdir ruşen çakır periscope 1 kasım seçim sonuçları anketiAndy-Ar başkanı Kürtlerle ilgili yaptıkları ama hiç açıklamadıkları bir araştırmayı da paylaştı. Kürtlere iki soru yöneltmişler.
Birinci soru : 'Kızınızın bir Türkle evlenmesine izin verir misiniz?"
Kürtlerin yüzde 95'i bu soruya 'evet' yanıtı verdiği gibi bundan çok mutlu olacağını söyledi. İkinci soru: Bir Türk'ün yanında çalışır mısınız?
Kürtlerin yine yüzde 95'i bir Türk'ün yanında çalışabileceğini ve bundan rahatsızlık duymayacağını söyledi.
Faruk Acar Kürtlerin tavrına karşılık Türklerin bu iki konuda bakışının çok daha milliyetçi olduğunu söyledi. ANDY-AR 1 KASIM SON ANKET SONUÇLARI NASIL ÇIKMIŞTI?andy ar 1 kasım seçim anketi sonuçları Andy-Ar tarafından Ekim ayının ilk haftasında yapılan anket sonuçları kamuoyunda hala konuşuluyor. 29 kentte 1764 seçmen ile yapılan anket sonuçlarına göre 1 Kasım seçiminde partilerin oy oranı şu şekilde çıkacak;AK Parti yüzde 42.6
CHP yüzde 27.1
MHP yüzde15.2
HDP yüzde 12.1
Diğer’in oranı % 3 çıktı.ANDY AR 7 HAZİRAN SEÇİM SONUCU TAHMİNİ NASILDI?