BIST 4.975
DOLAR 19,01
EURO 20,39
ALTIN 1.208,28
HABER /  GÜNCEL

PKK'nın telsizinde şoke eden konuşma: İntihar edin!

TSK'nın sürdürdüğü kararlı operasyonlar PKK'yı yıldırdı. Bu operasyonların bıraktığı etki PKK'lıların telsiz konuşmalarına da yansıdı.

Abone ol

Terör örgütünün elebaşlarından Murat Karayılan'ın telsiz konuşmaları PKK'nın bitişe doğru ilerlediğini gözler önüne seriyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sürdürdüğü kararlı operasyonlar neticesinde Türkiye sınırları içindeki İkiyaka Dağları artık PKK için bir "mezarlık" olarak değerlendiriliyor.

İNTİHARI GÖZE ALIN!

Bölgenin kendileri için önemini bilen bölücü terör örgütünün elebaşılarından Murat Karayılan, kaçtığı Zap Kampı'ndan kalan son teröristlere talimatlar yağdırıyor.
Karayılan telsiz konuşmalarında, "Güvenlik güçleriyle temastan kaçının, mümkünse uzaktan ateşle temas kurun veya olmadı intiharı da göze alın ve el bombalarıyla üzerilerine gidin" derken, askerin çok kararlı olduğunu dillendiriyor.

SALDIRMAYA DEVAM EDİYORLAR

"Son verdikleri kayıplar da askeri yıldırmadı, geri adım attırmadı, sürekli saldırmaya devam ediyorlar" ifadesini kullanan Karayılan, sürekli yöntem değiştirilmesini istiyor.

GEREKİRSE ÖLÜN!

Aksi takdirde kendileri için en önemli stratejik bölgeyi terk etmek zorunda kalacaklarını açıklayan Karayılan, "Bu, Türkiye'deki sonumuz olur. Direnin, kayıpları göze alın ve gerekirse ölün.

ASKERLERİN MORALİNİ BOZUN

Bulunduğunuz tepelerde varlık göstermeye devam edin, askerin moralini bozun, iki kişi de kalsa tepeyi terk etmeyin, en son yapacağınız şey el bombalarıyla yakınlarına kadar girmek ve saldırmak..." diyor.