BIST 2.371
DOLAR 17,00
EURO 17,47
ALTIN 966,77
HABER /  DÜNYA

Aziz Yıldırım’dan önemli açıklamalar (1)

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Olağan Mali Genel Kurul’da önemli açıklamalar yaptı.<br/>Başkan Yıldırım şöyle konuştu:<br/>"...

Abone ol

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Olağan Mali Genel Kurul’da önemli açıklamalar yaptı.
Başkan Yıldırım şöyle konuştu:
"Bugün önemli bir gün bizim için 2011 yılında bugün burada konuşmuştum. Şampiyon olduktan sonra başıma gelenlerden dolayı 2012 yılında aranızda olamadım. Şimdi burada aranızdayım. Bugün burada yeni üyelerimiz de var. Celal Doğan yeni üye oldu, kendisine hoş geldin diyorum. Benim ve yönetimin burada 2 yıl daha sürem var. Medyada gideceğime dair haberler çıkıyor ancak ben sözümün arkasında dururum. 2 yıl daha buradayım."

PENDİK’TE "ÇILGIN PROJE"
"Bütün tesislerimizi Pendik civarında bir tesis alarak buraya taşımak istiyoruz. Tüm branşlar burada olacak. 300 dönümüne inşaat yapacağız geri kalan 300 dönemini de orman halinde bırakıp Fenerbahçe kampüsü haline getireceğiz. Bütün şubelerimiz orada olacak. Samandıra ve Dereağzı oraya taşınacak. Bütün Fenerbahçeli sporcular orada yaşacaklar, kulüp binası da oraya taşınacak. Ataşehir’de Fenerbahçe Koleji var. Tebligat yaptılar boşaltın diye. Gittik bakanla görüştük. Sayın Turan Şahin ve Talat Bey’in çalışmaları sonucunda Ankara Milli Emlak araziyi satışa çıkartıyor. Biz de bu araziyi satın alacağız. Fenerbahçe’nin tapulu malı olacak. Topuk Yaylası için gerekli insanlarla görüştük. Bu araziyi de satın alma konusunda girişimlerimiz oldu. Bir kaç ay içerisinde satın alınmış olacak."

"DEVLET BİZE PEŞKEŞ ÇEKMEDİ"
"Kenan Evren Lisesi sürekli gündemde. Biz bunları anlatamadık. Kenan Evren Lisesi ile ilgili devlete 3 okul yaptık. Okulun arazisini Kadıköy Belediyesi’nden satın aldık. Bu okul karşılığında 3 okulu tedarik ettik. Yeni gösterdikleri yerde kapalı spor salonunu yaptık. Bu üç okulun Fenerbahçe kulübüne maliyeti 30 Trilyondur. Biz devlete karşı bütün taahhütlerimizi yerine getirdik. Florya’daki arazi tahsise alındı. Sırf üyelerimizin kullanabileceği bir tesis yapılacak. Çalışmalar yapılıyor. Fenerbahçe Kulübü iyi durumdadır. Geleceğin daha iyi olmasını için sizlerden onay almamız gerekiyor. Statla ilgili kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1998 yılında yapılan anlaşma ile biz stadı kiraladık. Şimdi araziyi almak istiyoruz. Bazı girişimler var ama çözülmedi."

"2006’DAN BERİ ÖNÜMÜZÜ KESİYORLAR"
"2006’dan beri Fenerbahçe’nin sürekli önü kesiliyor. Bizim dava ile ilgili konuşmamam söyleniyor. Ben de bu uyarıya katılıyorum. Galatasaray Kulübü, açık bir şekilde söyleyeceğim, sürekli konuşuyorlar. Biz kimsenin işi ile ilgili, diğer kulüplerle ilgili hiçbir şey konuşmadık. 2006’da Denizli’de şampiyonluğu kaybettik, sonra bir baktık başka şeyler olmuş. Kapatıldı. 2009-2010’da yine oldu. Biz yine 2006 yılında bu travmayı atlattık. Her düştüğümüz noktada dimdik ayağa kalktık ve hep ayakta olacağız. Trabzon’la oynadığımız maçta stadımızda kaybettik. Bakan bile ’şaibe’ var dedi. Bursa şampiyon oldu şaibe filan kalmadı. Fenerbahçe’nin şampiyon olduğu her dönemde medya şike ve teşvik var diyor. Eğer bir temizlik olacaksa 30 yıl önceden başlaması lazım. Eğer bu temizlikte benim dönemimde bir şey varsa ben bu suçun cezasını çekmeye hazırım. 1959 yılından beri olanların faturası bize çıkartılamaz."

"DEVLETİN SAVCISI YOK MU?"
İki hafta önce Galatasaray Kulübü Başkanı ’Bizim önümüzü kesiyor’ diyorlar. TFF Başkanına gidiyor, el ele çıkıyorlar. Bu garip değil mi? Bu devletin savcısı yok mu? Ben savcıları göreve çağırıyorum. Buyurun göreve! Neden yapmıyorsunuz? Galatasaraylı bir yazar var. "Aykut Kocaman 6222’den yargılanmalı" diyor. Üç sene önce gittik, yağmur yağdı tribünden. Kimse bir şey söylemedi. İnsanların vicdanına kültürlerine bırakmak lazım bazı şeyleri. Bırakalım, dostluk içinde futbolu yaşayalım. Galatasaray her şeyi yapar, adetleri bu. Sonra el uzatırlar. Madem ki samimiler. Lig bitimini beklerlerdi, gelirlerdi ne gerekiyorsa yapardık.

"FENERBAHÇE ÇIKSIN HAVUZDAN..."
İki sene önce sizin yaşadıklarınızdan çok faydalanmamız gereken şeyler var diyenler, yaşadıklarımızdan sonra olayları başka yerlere çekmeye başladılar. Madem Fenerbahçe kirli. Çıksın havuzdan bakalım siz ne kazanıyorsunuz?"

”DEVLETİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUM”
Bir taraftan UEFA kriterleri, bir taraftan devletin vergi konusundaki isteği…Fenerbahçe son 10 yılda 3 trilyondan fazla vergi verdi. Belgeleri Maliye Bakanına da yolladım. Devlet bütün kulüpleri incelemeli ve herkesin durumunu açıkça bildirmeli. Ben bir vatandaş olarak bilmek istiyorum. Başkan olarak da kulüplerin denetlenmesi gerektiğini istiyorum. Devleti göreve çağırıyorum.

"O STAT DEVLETİN"
Aziz Yıldırım ve yönetimi hiçbir zaman bu ülke için yapılan bir statsa bunu destekler. Bir defa dahi yöneticilerimiz çıkıp da G.Saray’ın yapmış olduğu statla ilgili konuşmadı. 600 trilyona stat yapıldı. Sonra çevresine yollar yapıldı. Bedava stada oturdular. Ali Sami Yen’le ilgili devamlı konuşuyorlar. Devletle yaptıkları hiçbir protokole uymadılar. Kiraları ödemediler. Devlet de hiç iptal etmedi. Biz bir şey yapınca hemen bize ceza yazıyorlar. Sonra stadı yaptılar ’burası bizim’ hayır devletin stadı. Bizim stat da devletin stadı ama arsa bizim üstünü biz yaptık o yüzden bizim diyebiliyoruz. Stat devletin, yapan devlet bir de isim hakkını sattılar.

"BEN İYİ Kİ FENERBAHÇELİYİM"
3 sene en azından 70 milyon dolar para kazandılar. 200 milyon dolar böyle girdi yaptılar. 350 trilyon SPK’dan girdi. Localar vs satıldı 50 milyon oradan girdi. Kendileri emekleri ile camiaların çalışmaları için bunları yaptıkları için kutluyorum (!) Ben iyi ki Fenerbahçeliyim!
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
F.Bahçe’de ’kongre turu’ başladı
F.Bahçe’de ’kongre turu’ başladı
2 yıl daha F.Bahçe’deyim
2 yıl daha F.Bahçe’deyim
Akillere bir şok da Manisa'da yaşadı!
Akillere bir şok da Manisa'da yaşadı!
F.Bahçe’den ’sosyal taraftarlara’ teşekkür
F.Bahçe’den ’sosyal taraftarlara’ teşekkür
Diyanet İşleri Başkanı Görmez Hakkari’de
Diyanet İşleri Başkanı Görmez Hakkari’de
Bozdağ MHP'nin erkekliğine laf attı
Bozdağ MHP'nin erkekliğine laf attı
MELO G.SARAY’A ATEŞ PÜSKÜRDÜ
MELO G.SARAY’A ATEŞ PÜSKÜRDÜ
’’Başkanımızın son hediyesi Batalla’’
’’Başkanımızın son hediyesi Batalla’’
Alişan'ın Fenerbahçe aşkı bitmiyor
Alişan'ın Fenerbahçe aşkı bitmiyor
AK Parti imzasının arkasında durdu
AK Parti imzasının arkasında durdu