HABER /  GÜNCEL

Arif Sağın gelini AK Partiyi çıldırttı

Hacı Bektaş Veli Sosyal Kültürel Eğitim Derneği'nin konserinde sahneye çıkan Pınar Sağ öyle laflar etti ki AK Parti çıldırdı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Hacı Bektaş Veli Sosyal Kültürel Eğitim Derneği'nin düzenlediği konserde sahneye çıkan Arif Sağ'ın gelini Pınar Sağ, "Bizim cemevlerimizi cümbüş evi sayanlara, Deniz Gezmiş'i asanlara inat, bizler Pir Sultan Abdal'ın torunları olarak buradayız. Birilerinin sahte açılımlarının farkındayız" deyince, AK Partili Belediye Başkanı Ali Ertem ile çok sayıda AK Partili konseri terk etti.

Çerkezköy Hacı Bektaş Veli Sosyal Kültürel Eğitim Derneği, Amfi açık hava tiyatrosunda konser düzenlendi.

Konsere AK Parti Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti İlçe Başkanı Sait Yazı, Çerkezköy Hacı Bektaş Veli Sosyal Kültürel Eğitim Derneği Başkanı İsmail Doğaroğlu, partililer ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Konuşmalardan sonra daha önce de terör örgütü TİKKO'nun kurucusu İbrahim Kaypakkaya'yı övmek iddiasıyla ifade veren Arif Sağ'ın türkücü gelini Pınar Sağ sahneye çıktı.

Sahnede davetlilere seslenen Sağ, "Bizim cemevlerimizi cümbüş evi sayanlara, Deniz Gezmiş'i asanlara inat, bizler Pir Sultan Abdal'ın torunları olarak buradayız. Birilerinin sahte açılımlarının farkındayız" sözleri salonda buz gibi bir hava estirdi.

Bu sözlerin ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, İlçe Başkanı Sait Yazı'nın da aralarında bulunduğu 10'a yakın AK Partili konseri terk ederek bu sözleri protesto etti.

AK Partililerin konseri terk etmesinin ardından eleştirilerini sürdüren Pınar Sağ, "Bizi savunan yitirdiğimiz tüm yazarlara, Ankara'ya tokat atarcasına uğurlar olsun" diyerek 'Uğurlar Olsun' adlı şarkıyı söyledi.

Yaklaşık 1 saat sahnede kalan Pınar Sağ'dan sonra eşi Tolga Sağ şarkılarını seslendirdi. Son olarak sahneye Faruk Demir çıktı ve konserin sonunda 10 Yıl Marşı çalındı ve hep bir ağızdan söylendi.

Çerkezköy Hacı Bektaş Veli Sosyal Kültürel Eğitim Derneği Başkanı İsmail Doğaroğlu ise salonu terk eden AK Parti Belediye Başkanı Ali Ertem ve AK Parti İlçeTeşkilatını ayrı ayrı ziyaret etti ve yaşanan olaydan üzüntü duyduklarnı söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Şehit yakınlarına ve gazilere övünç madalyası
Sivas Belediyesi de sünnet şöleni
Ödemiş e Boğa Güreşleri Festivali
Düzceden lezzetli örnek proje
Öldü denilen kadın yeğeninde çıktı
100 inşirah suresi faziletleri cuma günü ne zaman okunur?
Yorumlar 6 yorum