BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

AÖL kayıtları ne zaman bitiyor 2020 ders ekle/sil işlemi nasıl yapılır?

AÖL güz dönemi kayıtları MEB takvimine göre 31 Ağustos'ta başladı ve 9 Ekim'e kadar devam edecek. AÖL için ders ekleme ve silme işlemleri de 9 Eylül'e kadar sürecek. Sadece durumu 'Aktif' olan öğrenciler sınava gireceği dersleri seçebilecek. Peki AÖL kayıtları nasıl yapılır, ders ekle/sil nereden yapılacak?

Abone ol

MEB takvimine göre 2020-2021 AÖL takvimi belli oldu. Eğitim hayatına açık liseden devam eden öğrencilerin kayıt yaptırdığı AÖL kayıtları 9 Ekim'e kadar devam edecek. AÖL ders ekleme ve seçme işlemleri ise durumu 'Aktif' olan öğrenciler tarafından yapılacak. İşte, AÖL ders kayıtlarıyla ilgili detaylar.

AÖL ders seçimi ne zaman biter: MEB takvimine göre, Açık Öğretim Lisesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1.dönem ders seçimi ve sınav yeri(il-ilçe) değiştirme işlemleri 11.09.2020-09.10.2020 tarihleri arasında yapılacak.


AÖL ders seçimi nasıl yapılır:
İlk Kayıt ve Kayıt yenileme işlemlerini yapan öğrencilerimiz http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden ders seçimi ve sınav yeri değiştirme işlemini yapacaklardır.

Öğrenciler, öğrencilik durumu “Aktif” olduktan sonra sınavına gireceği dersleri seçmek zorundadır. Öğrencilerin ders seçimlerini; öğrenci numaralarını ve kişisel şifrelerini kullanarak “http://aol.meb.gov.tr/” internet adresinden yapmaları gerekmektedir. Ders seçiminde tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

Ders seçimini çalışma takviminde belirtilen süre içerisinde yapmayan öğrencilerin sınava gireceği dersler Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından atanır ve öğrenciler seçilen bu derslerden sınava girmek zorundadır.

AÇIK LİSE DERS SEÇİM EKRANI İÇİN TIKLAYIN

2020-AÖL kayıtları ne zaman bitecek: 
2020 2021 MEB takvimine göre, Açık Öğretim Lisesi 2020 – 2021 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem İlk Kayıt Başvuru Tarihleri 31 Ağustos - 09 Ekim 2020 aralığı olarak belirlendi.

AÖL'ün kayıt yenileme işlemi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 7 Eylül'de erişime açıldı. Konu hakkında MEB’den yapılan resmi bir açıklamada; "2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 2020/1. Dönem Kayıt Yenileme İş ve İşlemleri 07.09.2020 Pazartesi günü başlayacaktır." ifadeleri kullanılmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Avustralyalı büyükelçiden nesli tükenmekte olan kaplumbağa özrü
Prof. Necmettin Ünal'dan Covid-19 ile mücadelede dikkat çeken öneri ifşa edilmesi lazım
Dışişleri Bakanlığı'ndan BM Genel Sekreteri Guterres'e KKTC yanıtı
İBB, Beşiktaş'ta 5 bin 763 metrekarelik arsayı satışa çıkardı ihaleye katılan olmadı
Kırıkkale'de Jandarma şaşkına döndü tarlanın ortasına çadır kurmuşlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kongrelerimizi ekim ayında başlatıyoruz
Göztepe Obinna Nwobodo'yu İzmir'e getirdi
VGB burs başvuruları 2020 ne zaman şartları neler?
DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri; hakim, savcı ve turist kafilesini kaçırma planı yapmış
Ali Koç ve Emre Belözoğlu'ndan Vedat Muriç'e veda: Yerini doldurmak çok zor
Yorumlar