BIST 8.026
DOLAR 28,90
EURO 31,46
ALTIN 1.924,11
HABER /  SPOR

Ankarasporda şok istifa!

Üst üste kötü sonuçlar alan Ankaragücü bu istifayla sarsıldı.

Abone ol

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısıyla görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yaklaşık 15 ay önce burada göreve başladığını ve bugün itibariyle görevinden istifa ettiğini belirten Kocaman, ''Birilerinin sorumluluk alması gerekiyordu, bu sorumluluk da bana ait'' dedi.

Ankaraspor'da tam bir sezon geçirdiğini ve geçen sezonun sonuna kadar önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Kocaman, ''Kulübü ve takımı belli bir yerden alıp, belli bir yere taşımaya çalıştık. Çok köklü değişiklikler yapmaya çalıştık. Bunların bir kısmı başarılı, bir kısmı da başarısız oldu. Ama iyi işlerin daha fazla olduğunu düşünüyorum. Takımı büyük ölçüde değiştirdik. Geçen sezon iyi bir oyun kurgusu, güçlü bir takım görüntüsü vardı. Kulüp yapısı da ciddi bir şekilde değişti. Güzel bir stat ve kamp yeri var, göçebe takım pozisyonundan, oturmuş takım pozisyonuna geldik'' diye konuştu.

Yeni sezona başlarken de bütün bu etkenlerin verdiği hazla ve coşkuyla beklentilerin biraz arttığını ifade eden Kocaman, şöyle devam etti:''Açıkçası benim de beklentilerim arttı. Kamp dönemi ve hazırlık maçları da bu beklentilere cevap verir şekildeydi. Ancak lig maçlarıyla birlikte tam tersi bir görüntü sergiledik. İlk maçta alınan yenilgiyle birlikte de ruhsal bir çöküntü içine girdik. Bunu bir şekilde toparlayamadık. 4. haftadan itibaren ciddi transferler yaptık. Ruhsal çöküntüyü aşmamıza rağmen sonuçlara pek yansıtamadık. 8. hafta itibariyle sıkıntılı bir periyot vardı. Birilerinin sorumluluk alması gerekiyordu ve bu sorumluluk bana ait. Bugün itibariyle görevimi bırakıyorum. Bizim futbol geleneğimizde birilerinin sorumluluk alması gerekiyor. Şu andaki kadro yapısı itibariyle de Ankaraspor'un böyle bir değişime, kan değişikliğine ihtiyacı var. Umarım bu kararım Ankaraspor'a gelecek günler için fayda getirir.''